![](https://www.motocaina.pl/thumbor_image/1920/864/1/0/!2F2021!2F02!2Ffac8e2538fa33fc67201be403764e973539a31d4.jpg)
Zmiany w policyjnych kontrolach drogowych weszły już w życie
Tym razem zmiany w procedurze kontroli osób kierujących pojazdami są z ich punktu widzenia korzystne. Chyba że ktoś ma coś na sumieniu - wtedy wykrycie tego, będzie łatwiejsze.
Z punktu widzenia kierującego w samej kontroli, zasadniczo nic się nie zmienia. Na wezwanie policjanta zatrzymujemy się w pierwszym bezpiecznym miejscu lub w miejscu przez funkcjonariusza wskazanym, otwieramy szybę i z rękami na kierownicy czekamy na dalsze polecenia. W dalszej części kontroli policjant weryfikuje zawsze nasze dokumenty i tutaj pojawiły się nowości.
Kontrola policyjna: wszystko co musisz wiedzieć
Od 1 lipca drogówka otrzymała bezpośredni dostęp do niezbędnych baz danych. Do tej pory kontrolujący nas policjant musiał wysłać zapytanie do centrali i czekać na odpowiedź. Obecnie funkcjonariusze sami mogą przeszukiwać Centralną Ewidencję Kierowców. System poinformuje ich też czy nasze uprawnienia nie straciły ważności, a także czy nie ciąży na nas zakaz prowadzenia pojazdów.
Policja zatrzymała motocyklistę. Takiej interwencji się nie spodziewał
Plusem takiego rozwiązania dla kierowcy jest skrócenie czasu trwania kontroli. Jest ono też potrzebne do wprowadzenia, zapowiadanego już, cyfrowego prawa jazdy. Dokument taki będziemy mogli wyświetlić na smartfonie w aplikacji mObywatel i na tej podstawie kontrolujący nas policjant będzie mógł szybko zweryfikować nasze dane w systemie.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Wyniki rankingu najwyżej wycenianych firm motoryzacyjnych na świecie – sprawdź, czy dobrze zgadujesz
W obecnych czasach, gdy rynek samochodów skoncentrowany jest głównie na autach elektrycznych, zadając sobie pytanie, która firma motoryzacyjna jest najwyżej wyceniana na świecie, można się bardzo zdziwić. -
TEST Kia EV6 77,4 kWh RWD – minimalizm się opłaca?
-
1115 km na jednym tankowaniu! Opel Grandland Plug-in Hybrid w teorii ma taki zasięg. A realia?
-
Kto płaci mandat za prędkość w 2025 roku – pracownik czy pracodawca? Wyjaśniamy!
-
Kto może żądać badania trzeźwości kierowcy autokaru? Oto jak wygląda bezpieczeństwo dzieci jadących autobusem na ferie
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Jebać milicje !!!!!