
Zebrano 47 milionów dolarów, które przyspieszą rozwój pojazdów autonomicznych
Oxbotica, światowy lider w dziedzinie oprogramowania pojazdów autonomicznych, ogłosił zakończenie wartej 47 milionów dolarów inwestycji, która ma na celu wdrożenie uniwersalnej platformy oprogramowania autonomicznego na całym świecie.
Finansowanie ma przyspieszyć komercyjne wdrożenie przez Oxbotica światowej klasy platformy autonomicznego oprogramowania w wielu branżach i na kluczowych rynkach. Dzięki inwestorom finansowym i strategicznym w Australii, Chinach, Wielkiej Brytanii i USA, Oxbotica znajduje się obecnie w centrum globalnego ekosystemu autonomii.
Oxbotica została założona w 2014 roku przez profesorów Uniwersytetu Oksfordzkiego, Paula Newmana i Ingmara Posnera. Od tego czasu firma rozwinęła się z brytyjskiego start-upu robotyki do jednej z wiodących na świecie firm tworzącej oprogramowania pojazdów autonomicznych.
Paul Newman, CTO i założyciel Oxbotica, powiedział:
Mamy wizję, technologię, zespół, widzimy rynki i mamy klientów.
Produkt Oxbotica to platforma oprogramowania zapewniająca Universal Autonomy. Ponoć jest szybki we wdrożeniu, niskoenergetyczny, bezproblemowy, niezależny od sprzętu i ma zastosowanie w szerokiej gamie typów pojazdów, zarówno na drogach, jak i poza nimi. Zaawansowana technologia obsługuje unikalny poziomy model B2B firmy Oxbotica, zapewniając operatorom, integratorom i producentom funkcjonalność autonomii i elastyczność, której potrzebują.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: