
Zaprojektuj trofeum Extreme E i wygraj nagrody!
Extreme E, nowa seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych, rusza z Trophy Design Challenge. Fani wyścigów oraz dzieci w wieku szkolnym mogą zaprojektować mistrzowskie trofeum, które zostanie przyznane podczas wyścigów w przyszłym roku.
Projekt trofeum będzie oceniany na podstawie następujących kryteriów: ekonomia obiegu zamkniętego, kreatywność, technika i współczynnik Extreme E; czy projekt wywołuje emocje? Oceni to specjalnie wybrany zespół sędziów, wśród których jest między innymi Catie Munnings, zawodniczka zespołu Andretti United.
Ponadto uczniowie szkół, mieszczących się w lokalizacjach, gdzie będą odbywać się wyścigi, również są zaproszeni, by przyłączyć się do wyzwania. Extreme E wyposaży ich w „zestaw narzędzi” zawierający wszystkie przedmioty potrzebne do zaprojektowania trofeum.
Przeczytaj też: Zespół byłego mistrza świata F1 dołącza do Extreme E!
Zwycięzcy konkursu otrzymają replikę zaprojektowanego przez siebie trofeum oraz wieniec, który wykonają uczniowie lokalnej szkoły.
Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Extreme E, powiedział:
Wszyscy kierowcy Extreme E ścigają się, aby wygrać, a trofeum jest tego bardzo ważnym elementem. To pamiątka po osiągnięciach dla mistrzów naszych wyścigów.
Nasz konkurs Trophy Design Challenge to prawdziwa okazja do zaangażowania kibiców, a także lokalnych szkół w nasze wyścigi. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co robimy w Extreme E, chcemy wywrzeć wpływ i zainspirować zmiany, dlatego tak ważne jest, aby w mistrzostwach wzięło udział jak najwięcej osób – od fanów z całego świata po członków społeczności, w którym będziemy się ścigać. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę projekty i ostatecznie wręczę to specjalne trofeum zwycięzcy wyścigu.
Zgodnie z przesłaniem i celem elektrycznych mistrzostw w zakresie ochrony środowiska, trofea zostaną wykonane z różnorodnych materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak plastik zebrany z plaż na Wyspie Świętej Heleny, a także z innych surowców ulegających biodegradacji.
Projekty trofeów należy przesłać TUTAJ do 31 grudnia 2020 roku.
Extreme E przenosi profesjonalny sport motorowy w najodleglejsze zakątki Ziemi, zagrożone ze względu na zmiany klimatyczne na świecie. Celem organizatorów wyścigów jest zwiększenie świadomości zmian klimatycznych pośród kibiców motorsportu na całym świecie, a także polityków i władz lokalnych, oraz zachęcenie ich do zwiększenia wysiłków na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5° Celsjusza.
Rajdy terenowe odbędą się w pięciu lokalizacjach: w Lac Rose, w Dakarze w Senegalu (etap „Oceaniczny”), w Sharaan, Al-’Ula, w Arabii Saudyjskiej (etap „Pustynny”), w dolinie Kali Gandaki w Nepalu (etap „Lodowcowy”), w Kangerlussuaq, na Grenlandii (etap „Arktyczny”) oraz w Santarém, w prowincji Pará, w Brazylii (etap „Tropikalny”). Wybór tych miejsc nie jest przypadkowy – każdy etap wyścigów ma na celu podniesienie świadomości na temat nasilania się zmian klimatycznych występujących w różnych zakątkach świata: od zanieczyszczenia oceanów i pustynnienia, przez topnienie lodowców do suszy i pożarów w lasach deszczowych.
Przeczytaj też: Extreme E – jedyna na świecie seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych, chce stać się najbardziej ekologiczną serią wyścigową na świecie
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: