Zapłać za taksówkę za pomocą telefonu – film
Od września można płacić w Olsztynie za taksówkę... telefonem komórkowym! Innowację wprowadziła pierwsza w Polsce korzystająca z platformy płatności mobilnych korporacja taksówkowa.
![]() |
fot. Sky Cash
|
Żeby zapłacić za kurs taksówkowy wystarczy uruchomić zainstalowaną w telefonie aplikację i wysłać kwotę na numer identyfikacyjny kierowcy, podany na naklejce w pojeździe. Transakcja jest dla klientów bezpłatna, a jej realizacja odbywa się w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że już w kilka sekund po dokonaniu przelewu kierowca ma płatność na koncie.
System płatności, oprócz dokonywania płatności w handlu i usługach, pozwala także na transakcje pomiędzy właścicielami telefonów komórkowych i doładowania GSM.
– SkyCash został zintegrowany z popularnym w Polsce systemem zarządzania zleceniami sieci taksówkowych, który działa w oparciu o sieć GSM. Do sprawnej wymiany informacji z centralą korporacji taksówkowej, co jest dziś kluczową sprawą dla jakości usług, kierowca potrzebuje tylko komórki – mówi Arkadiusz Trzeciak, właściciel Green Taxi. – Takie rozwiązanie pozwala uniknąć opłat za dzierżawę terminali i wysokich prowizji od transakcji kartami płatniczymi.
Ze SkyCash można korzystać w każdej sieci GSM i na wszystkich telefonach z dostępem do Internetu, czyli ponad 90% komórek, których używają obecnie Polacy; zarówno tych z abonamentem, jak i na kartę. Nawet gdy zgubimy komórkę, czy zostanie skradziona, to osoby niepowołane nie mogą skorzystać ze środków będących w systemie.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: