
Zakaz palenia za kierownicą. Mandat do 3000 euro
Koniec z paleniem za kierownicą w Niemczech. Nowe przepisy wprowadzą bardzo drogi mandat za to przewinienie.
Niemcy biorą się na poważnie za kierowców, którzy palą za kierownicą. Przygotowano zmianę przepisów, która wprowadzi mandat od 500 do 3000 euro za palenie w samochodzie. Szczególnie w obecności dzieci i kobiet w ciąży.
W kilku niemieckich landach trwają właśnie prace nad zaostrzeniem przepisów związanych z zakazem palenia w samochodach. Wysoka kara będzie już niebawem obowiązywać w takich landach, jak Nadrenia Północna-Westfalia, Hamurg, Brema, Szlezwik-Holsztyn oraz Dolna Saksonia.
Władze tych regionów chcą zaostrzyć przepisy dotyczące zakazu palenia, szczególnie w kwestii samochodów osobowych. Naukowcy już od lat alarmują, że palenie w samochodzie jest gorsze niż przesiadywanie w zadymionym pubie.
Zobacz: Taryfikator mandatów 2022. Za te wykroczenia kierowcy płacą najwyższe mandaty
Sytuacji wcale nie polepszają otwarte okna czy włączona klimatyzacja. Jeden papieros zapalony w kabinie zatruwa powietrze w samochodzie przez następne kilkanaście godzin.
Dlatego Niemcy starają się w skuteczny sposób pozbyć się tego nawyku. Docelowo chcą wprowadzić całkowity zakaz palenia w samochodzie. Najwyższy mandat w wysokości 3000 euro będzie groził kierowcy, który przewozi w samochodzie osobę nieletnią lub kobietę w ciąży.
Przeczytaj koniecznie: Mandat za zbyt wolną jazdę – kiedy można dostać, ile wynosi i jaka jest prędkość minimalna na autostradzie?
Podobne przepisy obowiązują już w kilku innych europejskich krajach. Warto pamiętać również o tym, że polskie prawo o ruchu drogowym również zakazuje palenia tytoniu podczas jazdy. Prawo nie dotyczy tylko kierowców ciężarówek. Taryfikator przewiduje za to przewinienie 50 złotych kary.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Komentarze:
Grzesiek - 23 marca 2022
Niech lepiej wezma sie za zywnosc!!!Bo to co sie w niej znajduje a prawno na to pozwala truje ludzi najbardziej.
Daro74 - 22 marca 2022
Osobiscie nie pale ale zaczyna sie wpierdalanie w prywatne zycie ludzi kazdy jest wolny i moze robic co chce jesli jest w swoim aucie
Marek - 22 marca 2022
„Najwyższy mandat w wysokości 3000 euro będzie groził kierowcy, który przewozi w samochodzie osobę nieletnią lub kobietę w ciąży.”
Ciekawe, ile mandatu dostanie, jeśli zapali przewożąc osobę nieletnią w ciąży.