
Wyspa Man, gdzie żyje się wolno, ale jeździć możesz bez limitu prędkości
Wyobraź sobie, że otrzymujesz pytanie w quizie - skąd w pogodny dzień widać wszystkie cztery kraje, składające się na Wielką Brytanię? Odpowiedź: tylko ze Snaefell, najwyższego szczytu Wyspy Man, o którym mówi się, że zobaczysz z niego Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną.
Wiele osób kojarzy tę wyspę, położoną na Morzu Irlandzkim z jednym wydarzeniem. To kolebka jednej z najpopularniejszych imprez motocyklowych na świecie – wyścigu ulicznego Isle of Man TT na drodze „Mountain Course”, gdzie – jak w wielu częściach wyspy – nie obowiązują ograniczenia prędkości.
Mountain Road, szczególnie szybki odcinek „Mountain Course”, stał się tematem najnowszego odcinka serialu «Najwspanialsze europejskie szlaki drogowe», który przedstawia zakątki dające niepowtarzalną frajdę z jazdy w wyjątkowych sceneriach, ale także słynące z kulinarnych przysmaków oraz gościnności mieszkańców.
– Na całej niemal wyspie spróbujecie doskonałych dań i napojów. Możecie wybrać się na przejażdżkę jedną z najsłynniejszych dróg w Europie, ale to ludzie, jedzenie i krajobrazy, sprawią, że odbijając promem w drodze powrotnej będziecie już tęsknić do wyspy – powiedział dziennikarz Steve Sutcliffe, który zwiedzał tę okolicę za kierownicą nowego Forda Mustanga Bullitta, limitowanej wersji modelu stworzonej dla uczczenia 50-lecia słynnego filmu wytwórni Warner Bros. o tym samym tytule.
To dziewiąty film z serii, w której Sutcliffe jeździł już wszystkimi modelami Ford Performance, od Forda GT na zapierającej dech w piersiach Drodze atlantyckiej w Norwegii, po Fiestę ST na wyludnionej Via Campocatino we Włoszech. W sumarycznej ocenie dróg, na którą składa się wiele czynników, w tym pejzaże, atrakcje gastronomiczne w okolicy oraz dreszczyk emocji, Mountain Road osiągnęła najwyższy wynik całej serii.
Aby zapoznać się z innymi wspaniałymi europejskimi drogami, przejdź do playlisty Ford Europe.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: