
Wolff: Kobiety mogą odnieść sukces w Formule E
Szefowa zespołu Formuły E Venturi Susie Wolff uważa, że nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, aby kobiety mogły odnosić sukcesy w elektrycznych wyścigach na ulicach miast.
W przeciągu pięciu lat istnienia Formuły E, na polach startowych pojawiły się jak dotąd trzy kobiety – Katherine Legge, Michela Cerruti oraz Simona de Silvestro, która jako jedyna przejechała pełny sezon na przełomie lat 2015-2016. Szwajcarska zawodniczka pozostała związana z elektrycznymi wyścigami jako kierowca testowy – najpierw dla prowadzonego przez Wolff zespołu Venturi, a obecnie dla fabrycznej ekipy Porsche. Samochody Formuły E poprowadziło także wiele innych kobiet – najwięcej podczas zorganizowanego w ubiegłym roku grupowego testu w Arabii Saudyjskiej.
„Nie ma powodu, aby kobiety nie mogły odnosić sukcesów w Formule E. Z całą pewnością mogę to sobie wyobrazić w przyszłości” – powiedziała Wolff. „Gdybym miała wolne miejsce w zespole i pojawiłaby się uzdolniona zawodniczka, jak mistrzyni W Series Jamie Chadwick, na pewno umieściłabym ją w samochodzie. Mam nadzieję, że pozostali producenci myślą podobnie”.
Szkotka w przeszłości ścigała się w serii DTM, a teraz aktywnie działa na rzecz promocji zaangażowania kobiet w sporty motorowe: „To, co zmieniło się w ostatnich trzech latach, to że kobiety mają teraz wiele okazji do ścigania, których wcześniej nie było. Niepokojąca prawda jest taka, że nie zawsze mamy kim się pochwalić. Dlatego musimy robić wszystko, aby wprowadzić do wyścigów jak najwięcej młodych zawodniczek, które będą piąć się po kolejnych szczeblach drabinki”.
Wolff jest jedną z niewielu kobiet stojących na czele międzynarodowych zespołów wyścigowych. Szkotka może wspierać się doświadczeniem swojego męża Toto Wolffa, który poprowadził ekipę Mercedesa do pięciu tytułów mistrzowskich w Formule 1.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: