Wiosennie Mini
To Mini jest wyjątkowe - nie kusi landrynkową słodyczą, a intryguje ciemną, tajemniczą barwą i pięknymi, mieniącymi się kwiatami. Poznajcie Mini Coopera S prosto z Rosji, w sam raz dla nowobogackich miłośniczek imprez.
Mini Cooper S Bully – kwiaty, ale nie w wersji dla słodkiej nastolatki |
![]() |
fot. Simachev/Topcar |
Patrząc wstecz w ostatnim czasie prezentowałyśmy wam sporo rosyjskich projektów. Jak widać Rosjanie znają się na designie i potrafią stworzyć czasem naprawdę intrygujące auto. Oczywiście wygląd jest kwestią gustu, ale docenić można pewien zamysł artystyczny i niepowtarzalność dzieła – tak oto jest w przypadku prezentowanego Mini.
Samochód zaprojektowany przez Denisa Simachev’a jest wzbogacony o tuning rosyjskiego Topcar. To nie jedyny egzemplarz tego specjalnego Mini i nie jedyna jego wersja. Na rynku poza czarnym kwiecistym modelem, pojawił się jeszcze wersja – biała malowana we wzory rodem ze szkolnego zeszytu. Każde z tych aut powstanie w 25 egzemplarzach.
Samochody dzięki Topcar zyskały 18 calowe felgi, sportowy aluminiowy grill i nowy dyfuzor. Jeszcze więcej wyciśnięto z silnika, a modyfikacjom uległ również układ wydechowy oraz hamulce (firmy Brembo).
Simachev zadbał nie tylko o piękne nadwozie, które wraz ze zmianą światła, niczym kameleon zmienia również swoje kolory i styl, ale i o wykończenie wnętrza – utrzymane w obu wersjach w stylu nadwozia, jego kolorystyki i wzorów.
Sam autor określa docelową grupę klientów jako „party animal” i „nouveau riche”. Czy któraś z nas ma aspiracje zostać uznana za nowobogacką? Może w Rosji są chętni i kupią samochód, który już dziś zadebiutuje w Monaco, a od 17 pojawi się w Moskwie. Cena na razie nie znana.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: