
Wielka Brytania zakazuje silników benzynowych i diesli! Są tacy, których to cieszy
Pewna firma jest gotowa na „erę pojazdów elektrycznych”.
Saietta, brytyjska firma technologiczna, opracowała własny, nowy silnik elektryczny do wszystkich rodzajów transportu i wcale nie martwi jej ogłoszony przez rząd Wielkiej Brytanii zakaz sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi od 2030 roku.
Firma jest gotowa na „erę pojazdów elektrycznych” i już może ruszać z produkcją wysokowydajnych silników elektrycznych.
Przeczytaj też: Ustawa o elektromobilności: proponowane zmiany budzą kontrowersje!
Po wygraniu dużego kontraktu badawczego za pośrednictwem Advanced Propulsion Center (APC), Saietta przyspieszyła proces produkcji swojego innowacyjnego silnika elektrycznego Axial Flux Traction (AFT) i planuje teraz, w jaki sposób może pomóc Wielkiej Brytanii w przygotowaniu się do przejścia z „brudnych silników spalinowych” na „czyste pojazdy elektryczne”.
W trakcie realizacji wielu kluczowych projektów, firma opracowuje technologie na rynki światowe, a także w Wielkiej Brytanii. W ramach tego Saietta wkrótce ogłosi partnerstwo, którego celem jest opracowanie czterokołowego pojazdu dostawczego ostatniej mili, przeznaczonego do użytku w środowisku miejskim.
Przeczytaj też: Roztrzaskał Teslę na pół! Bateria wyleciała z auta i w padła do domu wzniecając ogień! A to nie wszystko
Wicher Kist, dyrektor generalny Saietta Group, powiedział:
Jesteśmy gotowi na przyszłość transportu, wprowadzając nowoczesne, lekkie silniki elektryczne, ponieważ tradycyjne silniki spalinowe napędzane benzyną i olejem napędowym docierają do końca swojej drogi.
Silniki Saietta są podobno bardzo wydajne, lekkie, niedrogie i mogą zasilać szeroką gamę pojazdów elektrycznych o zasięgu wystarczającym do codziennego użytku. Jakim dokładnie? Nie podano.
Saietta, dzięki wsparciu rządu, już pracuje nad masową produkcją z producentami i dostawcami pierwszego poziomu. Mając gotowy plan rozwoju, firma rozszerza swoją gamę silników, aby objąć nim wszystko, od skuterów po autobusy, a także zastosowania morskie i turbiny wiatrowe.
Wicher Kist dodaje:
Nie ma wątpliwości, że globalne ocieplenie zakończyło „erę ICE” i rozpoczęła się „era EV”. Opracowaliśmy odpowiedni produkt, w odpowiedniej cenie, który jest odpowiedni dla pojazdów elektrycznych na całym świecie.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: