Volkswagen Golf – rozpoznawanie głosu nie zawsze działało dobrze. Producent w końcu wysłuchał próśb klientów i zrobił aktualizację
Do tej pory system rozpoznawania mowy od Volkswagena bardzo mocno odstawał od np. znanego MBUX Mercedesa. Klienci często skarżyli się, że system nie zawsze dobrze odczytuje komendy. Producent postanowił nad tym popracować. Wiemy, co ma się zmienić!
Nasze doświadczenia z działaniem systemu rozpoznawania mowy np. w ID.3 czy ID.4 to ok. 50% szans, ze system nas zrozumie. Większość wydawanych przez nas komend, na których zależało producentowi, aby obsługa była funkcjonalna, pozostawała niezrozumiała dla komputera.
Teraz producent chwali się, że system ma czterokrotnie szybciej reagować na komendy kierowcy. Tym samym Volskwagen chce się zbliżyć w kwestii systemów głosowych do samochodów z półki premium.
Sterowanie głosowe i nawigacja mają być dostępne znacznie szybciej niż do tej pory. To samo dotyczyć ma również korzystania z map nawigacji i przewijania list.
Volkswagen uważa, że największą zmianą jest system kontroli głosowej: podobno teraz wystarczy powiedzieć „Cześć Volkswagen”, by ją uruchomić. System ma zrozumieć także inne komendy, np. „jest mi zimno” albo „gdzie znajdę włoską restaurację w Warszawie?”.
Modernizacja objęła także korzystanie z ekranu dotykowego. Teraz, gdy palec użytkownika znajdzie się w odległości kilku centymetrów od ekranu, przyciski wokół włącznika świateł awaryjnych mają zostać zablokowane. Jak czytamy w komunikacie prasowym ulepszono także modułowy system MIB3. y lepiej odpowiadało potrzebom, a wśród efektów jest zwiększenie wydajności programów i funkcji. Zastosowano czterordzeniowy procesor główny i zmodyfikowaną kartę graficzną, a za dźwięk odpowiada dodatkowy, cyfrowy procesor.
W 2022 roku zoptymalizowane oprogramowanie będzie można instalować w już dostarczonych pojazdach. Volkswagen od początku przyszłego roku będzie
Czy to oznacza, że Golf zmieni się w inteligentnego rozmówcę? Zobaczymy w przyszłości i chętnie podzielimy się z wami tą wiedzą w trakcie testowania modelu.
Najnowsze
-
Gosia Rdest z kolejnym podium w tym roku!
Autodromo Nazionale di Monza docenia zazwyczaj tych kierowców, którzy nie boją się wysokich prędkości, podejmują próby wyprzedzania w nielicznych zakrętach i wykorzystują błędy popełnione przez rywali. To właśnie oni, najlepsi z najlepszych, mają szanse stanąć na podium na włoskiej ziemi. Gosia Rdest w ostatnim wyścigu sezonu dowiodła, że należy do tego grona, zajmując trzecią pozycję w klasie Challenger. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Ford Puma 2024 – test. Miejski crossover ze sportowymi korzeniami
-
La Squadra One Shoot – do takich samochodów wzdychają fani motoryzacji!
-
8 typowych błędów, jakie polscy kierowcy popełniają na rondach
Zostaw komentarz: