
Tunel na Zakopiance. Kiedy pojadą nim kierowcy? Jest deklaracja ministra
Tunel na Zakopiance miał być gotowy w grudniu zeszłego roku. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa i niesprzyjające warunki pogodowe nie został on oddany do użytku kierowców. Kiedy pojedziemy tunelem pod Luboniem Małym?
Tzw. tunelowy odcinek Zakopianki to trasa S7 Naprawa – Skomielna Biała. to strategiczny fragment na budowanej nowej zakopiance. To właśnie dzięki niemu ma znacząco skrócić się czas i komfort podróży z Krakowa na Podhale.
Tunel jest drążony w masywie góry Mały Luboń w Beskidzie Wyspowym. Drążenie pierwszego tunelu rozpoczęło się 6 marca 2017 roku od strony północnej w miejscowości Naprawa. Obecnie w obydwu nitkach tunelu o długości 2,06 kilometra, wykonano już całkowicie płytę podjezdniową. W grudniu 2021 roku w obu nitkach tunelu wykonywano prace w zakresie instalacji elektrycznej i oświetleniowej, radiowej, montowano głośniki tunelowe, oprawy oświetleniowe i wentylatory Nadal trwają prace związane z wykonaniem zabezpieczenia ogniochronnego, przy czym w prawym tunelu wykonano ponad 90% tej powłoki, a w lewym ponad 25%.
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk na antenie TVP Info poinformował, że nowym tunelem w ciągu Zakopianki kierowcy mają szansę pojechać jeszcze w tym roku.
Zawirowania związane z pandemią dotknęły między innymi tunel na Zakopiance, bo tam niestety COVID-19 nam opóźnił tę realizację, ale nie aż tak bardzo, żebyśmy nie mieli nadziei, że w tym roku pojedziemy tunelem.
Nie chcę zapeszać, wszystko wskazuje na to, że ten rok 2022, to rok, kiedy pojedziemy bezpiecznie nowym odcinkiem przebudowywanej Zakopianki.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: