Treningi Speed Day Poznań 2015 – kalendarz
Pojawił się długo wyczekiwany przez stałych bywalców nitki w Poznaniu, kalendarz treningów Speed Day na sezon 2015.
Od wielu już lat impreza ta przyciąga nie tylko zawodników, ale i początkujących motocyklistów, chcących sprawdzić się na torze. Treningi, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają rozwijać umiejętności, ćwiczyć wybrane elementy jazdy motocyklem. Przede wszystkim jednak zweryfikować dotychczas zdobytą wiedzę oraz nawyki, nie zawsze dobre. Trwające dzień lub dwa jazdy dają szansę, aby nabrać wprawy, poznać możliwości swoje i motocykla.
Każdy, kto chce spróbować swoich sił w jeździ na torze, zostanie poprowadzony krok po kroku i stanie na linii startu w pełni do tego przygotowany.
Najważniejsza dla naszego bezpieczeństwa na torze jest znajomość regulaminu oraz zachowań obowiązujących podczas treningów. Przed pierwszym wyjazdem uczestnik zobowiązany jest zdać egzamin na tzn. motokartę. Obowiązujące zagadnienia dostępne są na stronie Speed Day. Określają między innymi postępowanie uczestników wobec znaków pokazywanych przez sędziów wirażowych – flag o różnych barwach oraz zachowaniu w trudnych sytuacjach. Szlif na torze to chleb powszedni, zatem lepiej wiedzieć, co robić, gdy tuż przed nami niespodziewanie upada motocykl. Nie można jednak się tego obawiać, większość gleb na torze to niegroźne ślizgi, które nawet nie uszkadzają motocykla. To właśnie wyróżnia poznański tor – jedyny w Polsce homologowany przez Europejską Federację Motocyklową UEM. Nawet, jeśli zdarzy Ci się zjechać z asfaltu trafisz na żwir, który błyskawicznie wyhamuje motocykl. Dodatkowo uczestnicy dzieleni są na trzy lub cztery grupy. Do pierwszej przydzielani są początkujący – będący pierwszy raz na torze oraz Ci, którzy jeszcze nie czują się na siłach, by przejść do grupy wyżej (grupa C). Motocykliści są dodatkowo wspierani przez instruktorów, którzy uczą właściwego przejazdu ponad 4-kilometrowej trasy. O przydziale do kolejnych dwóch grup decyduje osiągany czas przejazdu okrążenia (grupy B i A). Czwarta grupa, to zawodnicy z licencjami (grupa M – mistrzowska).
Trzeba przyznać, że cztery czy pięć lat temu ciężko było znaleźć na paddocku więcej niż 5 pań, natomiast obecnie zauważyć można tworzące się kolejki do damskiej toalety i nie są to panie kibicujące swoim partnerom. Wystarczy obejrzeć dowolną galerię z zeszłorocznych edycji, by dostrzec uczestniczki we wszystkich czterech grupach.
Dużo słyszy się o wielkich przygotowaniach i nie mniejszych kosztach wyjazdu na tor. Prawda jest jednak taka, że rzadko kto za pierwszym razem wyjeżdża z Poznania na oponach kwalifikujących się do wymiany, także wydatek rzędu 1500 złotych na nowy komplet opon nie będzie konieczny.
Zatem sprawdźcie rzetelnie ceny i śmigajcie do Przeźmierowa – macie do wyboru terminy od kwietnia do października – aż 32 okazje by świetnie się bawić.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Ile kosztuje taka impreza speed dey ?