
Ta aplikacja umożliwia przejazd autostradą A4 na trasie Kraków-Katowice!
Aplikacja działa na zasadzie videotollingu i jest dostępna zarówno dla prywatnych użytkowników samochodów, jak i firmowych flot. Warto ją mieć w swoim telefonie.
Na podstawie umowy podpisanej z operatorem autostrady Stalexport Autostrada Małopolska, zmotoryzowani dzięki korzystaniu z aplikacji mPay mogą już wygodnie opłacać przejazd autostradą A4 (między Katowicami a Krakowem).
Na autostradzie A4 (Katowice- Kraków) jedną z form płacenia za przejazd jest aplikacja mobilna. Poza tradycyjną formą opłaty pobieraną przez inkasentów na bramkach autostradowych, działa tu elektroniczny pobór opłat A4Go oraz videotolling, który odczytuje numery rejestracyjne pojazdu, a system poboru opłat sprawdza, czy samochód
z konkretną tablicą został zarejestrowany. Warto przypomnieć, że 1 grudnia 2021 roku na płatnych odcinkach państwowych autostrad nie ma już szlabanów.
Posiadacze aplikacji mPay mogą również podróżować płatnymi odcinkami państwowych autostrad na odcinkach A4 Sośnica-Wrocław i A2 Konin-Stryków, gdzie działa system płatności e-Toll bez potrzeby zakupu elektronicznego biletu autostradowego w punktach stacjonarnych. Całą transakcję zrealizują w mPay. Ponadto aplikacja umożliwia płacenie za parkowanie w ponad 60 miastach w całej Polsce, a dzięki wprowadzonym innowacjom, kierowca wie, w jakiej strefie płatnego parkowania się znajduje i jaka w związku z tym obowiązuje opłata.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: