
Szykują się zmiany dla kierowców ciężarówek. Obowiązkowy certyfikat covidowy lub negatywny wynik testu
Restrykcje mając zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa po raz kolejny dotykają branży transportowej. Czy będą one problematyczne dla polskich kierowców ciężarówek?
Kolejne kraje wprowadzają regulacje, które mając zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Restrykcje powodują, że codzienne funkcjonowanie bez Unijnego Certyfikatu Covid lub ważnego testu będzie znacznie utrudnione.
Jak donosi portal 40ton.net powołujący się na komunikat stowarzyszenia „Transport Logistyka Polska”, restrykcje, które planują wprowadzić Niemcy, mogą wpłynąć na tamtejszą branżę transportową, nie oszczędzając przy tym polskich kierowców. Nowe regulacje to tzw. pakiet 3G-Regeln.
Zgodnie z doniesieniami, niemieckie ministerstwo pracy chce, by w miejscach pracy, w których występuje prawdopodobieństwo kontaktu fizycznego z innymi osobami, przebywały wyłącznie osoby zaszczepione przeciw COVID-19, ozdrowieńcy lub posiadacze ważnego testu (antygenowy na 24 godziny, PCR na 48 godzin).
Restrykcje mają objąć również kierowców ciężarówek mających bezpośredni kontakt z innymi ludźmi na przykład podczas załadunku lub rozładunku. Zgodnie z przepisami niezaszczepieni lub nieprzebadani kierowcy nie będą mogli opuszczać kabiny samochodu.
Kara za złamanie 3G-Regeln będzie surowa. Jak donosi portal 40ton.net może ona wynieść maksymalnie 25 tysięcy euro.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: