Sztuczna inteligencja – czy jej programowanie może być dziecinnie proste?
BMW Group udostępnia kolejne algorytmy SI, dzięki temu nawet użytkownicy bez znajomości programowania mogą w krótkim czasie tworzyć aplikacje SI.
BMW Group publikuje kolejny pakiet oprogramowania, dzięki któremu zastosowanie sztucznej inteligencji (SI) do rozpoznawania obiektów staje się dziecinnie proste. Istotną częścią obecnej publikacji jest tzw. BMW Labeling Tool Lite. Pozwala ono użytkownikom na łatwe zaznaczanie cech na zdjęciach. Oprogramowanie to jest wykorzystywane w produkcji do tworzenia bez połączenia online i w bardzo krótkim czasie aplikacji SI, która niezawodnie rozpoznaje obiekty na zdjęciach.
Pracownicy mogą teraz szybko i łatwo skonfigurować dostosowaną do swoich potrzeb aplikację do wykrywania obiektów bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu SI – bez konieczności programowania. W przypadku nowej aplikacji SI do rozpoznawania obiektów pracownicy w produkcji wykonują zdjęcia i oznaczają je (przypisując etykiety). Następnie oprogramowanie samo się optymalizuje i po kilku godzinach może na podstawie etykiet odróżnić obiekty „dobre” od „złych”. W porównaniu z obrazami na żywo z produkcji aplikacja szybko i niezawodnie wykrywa, czy pracownicy zamontowali odpowiednie części.
Opublikowane obecnie algorytmy są dostępne bezpłatnie dla twórców oprogramowania na całym świecie – mogą oni korzystać z nich, przeglądać kod źródłowy, modyfikować go i rozwijać. Skorzysta na tym również BMW Group. Szczególną cechą tego bezpłatnego pakietu oprogramowania jest jego proste i nieskomplikowane zastosowanie na zasadzie plug & play. Użytkownik nie potrzebuje do tego ani wiedzy programistycznej, ani konkretnego sprzętu, ani dodatkowego oprogramowania: wystarczy standardowy, wysokowydajny komputer PC.
Obecna publikacja BMW Group oferuje kompletne rozwiązanie do wykrywania obiektów w oparciu o sztuczną inteligencję. Użytkownicy ceniący sobie wysoką niezawodność docenią dodatkowe funkcje, takie jak failover i load balancing, które uzupełniają teraz interfejsy (API) do rozpoznawania obiektów.
BMW Group wykorzystuje w produkcji i logistyce szereg zastosowań z dziedziny sztucznej inteligencji (SI). Technologia ta odciąża pracowników, ponieważ SI przejmuje szczególnie monotonne lub męczące zadania kontrolne.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
„Oprogramowanie to jest wykorzystywane w produkcji do tworzenia bez połączenia online i w bardzo krótkim czasie aplikacji SI, która niezawodnie rozpoznaje obiekty na zdjęciach.”
Czy wy wiecie o czym piszecie i czym jest labeling?