Szczęśliwy powrót Ani Jackowskiej z Bałkanów
Sukcesem zakończyła się kolejna wyprawa Ani Jackowskiej znanej w Polsce „Kobiety na Motocyklu", której dziennik z podróży z Syrii i Jordanii stał się bestsellerem na rynku wydawnictw podróżniczych.
![]() |
fot. z archiwum Ani Jackowskiej
|
Zakończył się Balkan Cooltour, Ania Jackowska wróciła do Polski. Tym razem celem Ani były Bałkany. Zupełnie nieprzwidywalny Adventure w kobiecym wykonaniu o ciekawej nazwie „Balkan Cooltour” dobiegł końca.
Trasa wiodła przez : Rumunię, Mołdawię,Bułagarię, Macedonię, Albanię, Kosowo, Czarnogórę,Bośnię i Hercegowinę. Ania przejechała samotnie 9 tysięcy kilometrów.
Jak podczas każdej wyprawy, Ania powtarza, że motocykl sam w sobie nie jest celem, ale spotkanie z drugim człowiekiem, jego kulturą i wyjątkowymi miejscami kraju, w którym mieszka. Motocykl jest idealnym środkiem, aby te cele w podróży zrealizować.
![]() |
fot. z archiwum Ani Jackowskiej
|
Tym razem była to podróż w poszukiwaniu bałkańskich historii i temperamentów – cygańskiej duszy, arabskiej magii, serbskiej dynamiki. Motocyklowy slalom w tyglu narodów, kultur, tradycji i języków nastawiony na poznanie żyjących tam ludzi.
Relację i zdjęcia z 72-dniowej podróży znajdziecie na stronie www.aniajackowska.pl oraz na profilu „Kobieta na Motocyklu”– na Facebook’u.
Wywiad z Anią Jackowską przeczytasz klikając tu.
O książce Ani Jackowskiej, „Kobieta na motocyklu” przeczytasz klikając tutaj.
Najnowsze
-
Wąskie gardło na S1! Dlaczego Ministerstwo Infrastruktury rezygnuje z trzeciego pasa?
Czy ekspresówka S1 na Górnym Śląsku stanie się kolejnym wąskim gardłem polskich dróg? Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało się na przebudowę trasy bez dodania trzeciego pasa, mimo że prognozy wskazują na szybko rosnący ruch. Czy to decyzja, która już wkrótce sparaliżuje ruch na jednej z najważniejszych tras w regionie? Sprawdzamy, dlaczego resort nie posłuchał zaleceń ekspertów i jakie będą konsekwencje tej decyzji dla kierowców. -
Chcesz mieć nowego Seata Ibizę? Ta cena w Polsce może cię pozytywnie zaskoczyć
-
Kobiety w sporcie motorowym – za kierownicą Mazdy MX-5
-
Tysiące kierowców ignoruje zakazy. Policja ujawnia szokującą skalę problemu!
-
Ta kwota cię zszokuje: oto jak ubezpieczyciele oszczędzają na twoim wypadku samochodowym
Zostaw komentarz: