
Subaru Poland Rally Team kończy działalność
Zespół Subaru Poland Rally Team powstał z inicjatywy Leszka Kuzaja w 2003 roku. Na przestrzeni minionych 16 lat zdobył 4 tytuły mistrzowskie w klasyfikacji generalnej RSMP, 9 tytułów dla zespołów producenckich, 8 tytułów w klasyfikacji grupy N (lub open N) oraz 4 tytuły w klasyfikacji zespołów sponsorskich.
Zmiany w przepisach dotyczących specyfikacji samochodów startujących w rajdach samochodowych (wprowadzenie grupy S2000) stopniowo utrudniały, a później (wprowadzenie grupy R5) wręcz faktycznie uniemożliwiły samochodom seryjnym skuteczne konkurowanie w klasyfikacji generalnej. W tym okresie stopniowo charakter działalności SPRT zmienił się z zespołu walczącego o najwyższe tytuły w swego rodzaju akademię, której celem było znajdowanie i szkolenie młodych talentów.
Po okresie współpracy z Kajetanem Kajetanowiczem, który w SPRT doskonalił swe umiejętności, karierę w naszym zespole rozpoczynali tacy zawodnicy jak Wojtek Chuchała (późniejszy Mistrz Polski oraz Mistrz Europy ERC 2), Marcin Słobodzian (Mistrz Open N 2018), czy Miko Marczyk (Mistrz Open N 2017, Mistrz Polski 2019).
Niestety w przeciwieństwie do niektórych innych krajów (Litwa, Niemcy itd.) zanikająca konkurencyjność klasycznych samochodów seryjnych wobec coraz bardziej doskonalonych (i znacznie droższych!) samochodów R5 nie znalazła odzwierciedlenia w modyfikacjach lokalnego regulaminu RSMP. W związku z tym faktem oraz z brakiem skutecznego marketingu RSMP, zdecydowanie spadło zainteresowanie tak całym cyklem, jak i konkurencją w aktualnej grupie Open N.
Ten brak pozytywnych perspektyw oraz konieczność ponoszenia coraz wyższych nakładów finansowych z coraz mniejszym efektem marketingowym jest bezpośrednią przyczyną zakończenia działalności Zespołu.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: