
Steven Tyler oddał samochód na aukcję
Hennessey Venom GT to naprawdę rzadki okaz. Kilka dni temu egzemplarz należący do Stevena Tylera trafił na licytację. Pewien szczęśliwiec nabył ten supersamochód za 800 tys. dolarów, a dochód z aukcji przeznaczono na cele charytatywne.
Niełatwo stać się posiadaczem takiego samochodu jak Hennessey Venom GT. Po pierwsze nakład jest mocno limitowany, a na dodatek samochód kosztuje krocie. Jednak podczas ostatniej aukcji Barret-Jackson Scottsdale pojawił się taki egzemplarz.
Maszyna należąca do legendy rock and rolla, Stevena Tylera, trafiła pod młotek. Venom GT Spyder zmienił właściciela za 800 tys. dolarów. Zwycięzca licytacji otrzymał specjalną gitarę podpisaną przez członka Aerosmith i będzie miał możliwość spędzenia tygodnia w willi położonej na plaży w Maui, która należy do artysty.
Steven Tyler przeznaczył cały dochód z licytacji na organizację Janie`s Fund, która zajmuje się wykluczonymi kobietami i była inspiracją dla zespołu podczas nagrywania utworu „Janie`s Got a Gun”.
Ten egzemplarz to jeden z pięciu samochodów wyprodukowanych przez Hennessey w 2013 roku i pierwszy egzemplarz GT Spyder. Pod maską tej piekielnej maszyny pracuje jednostka V8 biturbo o pojemności siedmiu litrów. Silnik rozwija maksymalną moc 1200 KM oraz 1565 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za przekazywanie mocy odpowiada sześciobiegowa skrzynia mechaniczna, a samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,7 sekundy. Prędkość maksymalna to 434 km/h.
Egzemplarz sprzedany przez Stevena Tylera ma czarne nadwozie. Podobna kolorystyka występuje we wnętrzu, gdzie skóry przeszyto czerwoną nicią. Na fotelach pojawiło się też logo łzy, która nawiązuje do jednego z tatuaży artysty. Na pokładzie nie mogło zabraknąć porządnego systemu dźwiękowego zaprojektowanego przez firmę JL Audio. W sam raz, żeby puścić na cały regulator „Love in an Evelator” i zagłuszyć pracę silnika.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: