Skywell ET5 – chiński elektryk debiutuje w Polsce. Wiemy, ile kosztuje!
Skywell ET5 to elektryczny SUV, który na jednym ładowaniu może przejechać do 456 kilometrów. Czy chiński elektryk segmentu premium podbije serca kierowców nad Wisłą?
Podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motorshow 2022, na polskim rynku oficjalnie zadebiutowała nowa marka motoryzacyjna – Skywell to chiński producent samochodów elektrycznych, który dotychczas specjalizował się w produkcji m.in. aut dostawczych, ciężarowych i autobusów.
Chińska marka od 2017 roku pracowała nad swoim pierwszym osobowym modelem, którego wersja produkcyjna ujrzała światło dzienne w 2020 roku, by w 2021 pozytywnie zakończyć proces homologacji. W ten sposób na drogi wyjechał Skywell ET5.
Skywell ET5 – silnik, zasięg, ładowanie
Skywell ET5 to elektryczny SUV, który napędza silnik generujący 204 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Na jednym ładowaniu samochód może przejechać do 456 kilometrów. Samochód od 0 do 100 km/h przyspiesza w 9,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 150 km/h.
Ładowanie baterii zajmuje ok. 6,5 godziny przy wykorzystaniu zasilania AC (11kW), przy użyciu ładowarki DC o mocy 100kW wystarczy 30 minut na uzupełnienie energii w zakresie 20-80%.
Samochód ma 4,7 metra długości i 2,8-metrowy rozstaw osi. Pojemność bagażnika to 467 litrów.
Skywell ET5 – cena w Polsce
Skywell ET5 będzie dostępny w Polsce w dwóch wersjach wyposażenia:
- Comfort – od 199 900 złotych
- Luxury – od 224 900 złotych
W wersji Comfort elektryczny SUV oferuje kierowcy duży kolorowy wyświetlacz o przekątnej 12,8”, elektroniczny wyświetlacz zegarów o przekątnej 12,3”, osiem głośników, 17 systemów bezpieczeństwa. Elektrycznie regulowane, podgrzewane i wentylowane fotele pokryte są skórzaną tapicerką i wyposażone w rozkładany podnóżek. Standardowe wyposażenie obejmuje ponadto adaptacyjny tempomat, automatyczna 2-strefową klimatyzację, bezkluczykowy dostęp czy system oczyszczania powietrza w kabinie (tzw antysmogowy PM2.5).
Kupujący flagową wersję Luxury otrzymują w wyposażeniu ponadto m.in. laserowe reflektory, panoramiczny szklany dach, gniazdo 220V w kabinie, bezprzewodowe ładowanie smartfona, funkcję „Kamping” (możliwość zasilania 230V zewnętrznych urządzeń z baterii samochodu) czy tryb „Party” (tryb oświetlenia dyskotekowego).
Najnowsze
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
Volvo Cars Tech Hub w Krakowie obchodzi drugą rocznicę działalności. Firma chwali się, że to właśnie tam powstały kluczowe technologie dla nowego elektrycznego sedana ES90. Ale czy rzeczywiście polscy inżynierowie mieli tak duży wpływ na ten samochód? Przyjrzyjmy się faktom. -
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
-
Polskie warsztaty na skraju bankructwa? Długi sięgają 458 mln zł, a wiarygodność płatnicza spada
-
Elektryczny SUV – sprawdź model EX90 od szwedzkiej marki Volvo
Zostaw komentarz: