Skoda Superb Scout dołącza do rodziny
Skoda po raz pierwszy wprowadza na rynek Superba w wersji Scout. Rozpoznamy ją między innymi po osłonach nadwozia oraz większym prześwicie.
Superb Scout to uzupełnienie oferty uterenowionych aut Skody. Auto radzi sobie w terenie dzięki napędowi na cztery koła i pakietowi na bezdroża, zapewniającemu ochronę podwozia oraz prześwitowi zwiększonemu o 15 mm. Scout jest dodatkowo wyposażony w tryb jazdy Off-Road, poprawiający możliwości auta na nieutwardzonych drogach.
Skoda Superb Scout jest dostępna wyłącznie z najmocniejszymi silnikami: wysokoprężnym i benzynowym. 2.0 TDI o mocy 190 KM przenosi maksymalny moment obrotowy 400 Nm na wszystkie cztery koła za pomocą 7-biegowej skrzyni DSG. Jednostka 2.0 TSI z kolei ma moc 272 KM i maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Ona również jest łączona z 7-biegową automatyczną skrzynią DSG.
Nowy Scout podobnie jak pozostałe odświeżone wersje Superba, posiada powiększoną atrapę chłodnicy, która zachodzi na przedni zderzak i – podobnie jak w wersji Sportline – ma czarne podwójne żebra, ale z chromowanym obramowaniem. Superb Scout charakteryzuje się nowymi, przednimi i tylnymi zderzakami w offroadowej stylizacji, każdy z aluminiową ochroną podwozia. Ponadto dodatkowe plastikowe osłony chronią nadkola, progi boczne i dolną część drzwi. Relingi dachowe i listwy wokół szyb bocznych są chromowane, a obudowy lusterek lakierowane w kolorze srebrnym.
Superb Scout posiada w standardzie 18-calowe felgi aluminiowe Braga, które są opcjonalnie dostępne w kolorze srebrnym lub antracytowym. Można je zmienić na 19-calowe obręcze Manaslu również w odcieniu antracytowym. Wyróżnikiem wersji jest też zarezerwowany dla niej metalizowany kolor pomarańczowy Tangerine Orange.
We wnętrzu Scouta zastosowano dekoracyjne panele z imitacją drewna z logo wersji, które widnieje także na przednich fotelach. Tapicerka wykonana jest ze specjalnie przeznaczonej do tego modelu tkaniny z kontrastowymi szwami. Opcjonalnie dostępne są także fotele pokryte alcantarą z brązowymi kontrastowymi przeszyciami. Wyposażenie standardowe zawiera również podgrzewane fotele przednie.
Ekran systemu Infotainment ma dodatkowy widok offroadowy, a przy wsiadaniu do samochodu kierowca jest witany specjalnym logo powitalnym na wyświetlaczu. Pasażerowie podróżujący z tyłu mogą skorzystać z Pakiet Komfortowego Snu, który zapewnia specjalne, rozkładane zagłówki i koc.
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Zostaw komentarz: