Seat wprowadza do swoich modeli szereg nowych funkcji. Co się zmienia?
Wraz z uruchomieniem pełnej produkcji nowego Leona oraz odświeżonej Ateki hiszpańska marka ogłosiła aktualizację swoich pozostałych samochodów. Zmiany w poszczególnych modelach mają zapewnić podróżnym jeszcze wyższy poziom wygody.
Co roku Seat wprowadza nowości do swoich samochodów w odpowiedzi na ciągłe potrzeby kierowców – pojawiają się nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, jak i rozrywki w samochodzie. Wiemy, co zmieni się w znanych modelach Seata!
Łączność ze światem online
Do Ibizy oraz Arony wprowadzono rozwiązania zapewniające wysoki poziom łączności między samochodem a kierowcą. Aplikacja Seat Connect stanowi integralną część systemu multimedialnego pojazdu, umożliwiającą szybki dostęp do licznych funkcji z poziomu deski rozdzielczej. Po opuszczeniu pojazdu użytkownicy będą mogli sprawdzić za pomocą smartfona takie auta, jak np. informacje dotyczące podróży czy miejsce zaparkowania. Z poziomu aplikacji można będzie także zdalnie otwierać i zamykać zamek w drzwiach lub uruchomić klakson i kierunkowskazy, co ułatwi na przykład odnalezienie samochodu.
W obydwu modelach znajdzie się również kompatybilna z Android Auto i Apple CarPlay funkcja Full Link, zapewniająca połączenie smartfona z systemem multimedialnym. Dzięki opcji sterowania głosem funkcja to będzie bezpieczna w użytkowaniu nawet podczas jazdy.
Seat Leon z pełniejszym wyposażeniem
Seat ogłosił uruchomienie produkcji czwartej generacji Leona w docelowym wymiarze. Już w momencie premiery bestsellerowy model przyciągnął uwagę odważnym designem, szeroką gamą zaawansowanych układów napędowych i pełnym połączeniem z siecią. Przy okazji uruchomienia montażu projektanci postanowili rozszerzyć możliwości personalizacji samochodu poprzez wprowadzenie nowych 18-calowych kół aerodynamicznych w kolorze Cosmo Grey i Nuclear Grey. Marka wzięła również pod uwagę rozwiązania praktyczne, oferując gniazdko 230 V w bagażnikach zarówno w wersji 5-drzwiowej, jak i w Sportstourer.
Odświeżony Seat Ateca
Seat Ateca po faceliftingu wprowadza nową energię do linii SUV-ów hiszpańskiej marki, oferując odważniejszy design, wyższy poziom bezpieczeństwa i komfort. Producent zapewnił również duże możliwości personalizacji wykończenia, odpowiadając różnym stylom życia klientów. Kierowca będzie mógł wybrać m.in. rodzaj felgi spośród 14 wersji w rozmiarach od 16 do 19 cali czy kolor nadwozia spośród 10 propozycji, w tym nowej barwy – Dark Camouflage.
Seat Ateca oferuje również szereg zaawansowanych systemów wspomagania jazdy, takich jak Predykcyjny tempomat ACC, Inteligentny asystent bezpieczeństwa Emergency Assist czy System monitorowania martwego pola Side Assist z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu Exit Assist, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych pojazdów w segmencie. Model zapewnia również bogate wyposażenie dodatkowe, takie jak podgrzewana kierownica czy podgrzewana, atermiczna przednia szyba z technologią Climacoat. Pierwsze egzemplarze nowej Ateki powinny pojawić się na polskich drogach na początku września.
Przeczytaj też: Cupra Ateca po faceliftingu już dostępna w Polsce. Ile zapłacimy za SUV-a?
Bardziej dynamiczny Seat Tarraco
Model Tarraco zyskuje szereg aktualizacji, które utwierdzają jego silną pozycję w segmencie. Odświeżeniu uległ wygląd zewnętrzny pojazdu: zgodnie z trendem Seata już w standardowej wersji nazwa pojazdu została wytłoczona nowym stylem pisma, a tylne światła LED tworzą linię poprowadzoną przez całą szerokość samochodu. Jeszcze większe możliwości personalizacji zapewniają dwie nowe opcje lakieru Merlot Red i Dolphin Grey.
Wnętrze Tarraco oferuje najnowsze technologie multimedialne, odpowiadające na wymagania coraz bardziej cyfrowego świata. Duży ekran o przekątnej 9,2-cala, oparty na architekturze MIB3, dostępny w opcjonalnym wyposażeniu pozwala na wygodniejszy dostęp do informacji nawigacyjnych, radia lub muzyki online. Samochód oferuje również obsługę niektórych funkcji za pomocą gestów oraz kompatybilność z aplikacją Seat Connect.
Odświeżeniu uległa również gama układów napędowych Tarraco. Klienci mogą postawić na równowagę osiągów i wydajności, wybierając czterocylindrową jednostkę benzynową TSI o mocy 150 KM o pojemności 1,5 litra połączoną z nową sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Z kolei 2-litrowy silnik TDI, połączony z przekładnią DSG, zyskał więcej mocy, osiągając 200 KM.
Alhambra z bogatszym wyposażeniem
Seat postanowił dostosować wersje modelu Alhambra do oczekiwań klientów, rezygnując z wersji Reference i stawiając na większe możliwości personalizacji. Zarazem marka poszerzyła zestaw rozwiązań oferowany już w standardowym wyposażeniu.
Przeczytaj też: Test Seat Alhambra 2.0 TDI 177 KM DSG – zdrowia, szczęścia, pojemności…
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Zostaw komentarz: