Seat dostarczy nawet do 300 respiratorów dziennie hiszpańskim szpitalom
Montaż urządzeń odbywa się w zakładach Seata-a w hiszpańskim Martorell na linii wykorzystywanej dotychczas do produkcji nowej generacji Seat-a Leona. Do produkcji wykorzystywane są m.in. silniki samochodowych wycieraczek.
W odpowiedzi na epidemię COVID-19 zespół 150 pracowników SEAT-a w ciągu jednego tygodnia stworzył 13 prototypów respiratora, pisałyśmy o tym tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/seat-rozpoczal-produkcje-respiratorow-pomoc-dla-szpitali-w-walce-z-koronawirusem-44752.html
Każdy respirator składa się z ponad 80 elementów elektronicznych i mechanicznych, wśród których można znaleźć elementy zwykle stosowane w samochodach, takie jak silnik wycieraczek czy wałek główny skrzyni biegów.
Hiszpański producent pracuje nad optymalizacją procesu montażu, który umożliwi tworzenie nawet 300 respiratorów dziennie. Liczba składanych urządzeń jest stale konsultowana ze służbami medycznymi, by odpowiadać na bieżące zapotrzebowanie szpitali.
Zobacz także: Inżynierowie drukują w technice 3D przyłbice. Pomagają medykom w walce z koronawirusem
Do przygotowywania i realizacji projektu zaangażowało się wiele przedsiębiorstw i instytucji publicznych: Protofy.xyz, OxyGEN, barceloński szpital kliniczny, szpital Germans Trias i Pujol, Instytut Badań Germans Trias y Pujol, szpital del Mar, Katalońskie Centrum Medycyny Porównawczej i Bioobrazowania, Uniwersytet Barceloński, Recam Laser, Doga Motors, Luz Negra, Centralne Laboratorium Elektrotechniczne, Ficosa, Bosch, IDNEO, Secartys, Espiroflex, Gaso, Cuatrecasas, Straż Obywatelska, Barcelońska Straż Miejska, Mossos d’Esquadra, Policja Narodowa.
Przeczytaj: Mercedes-Benz: druk 3D stosowany do prototypów wykorzystamy na cele walki z Covid-19
Najnowsze
-
Nowa Toyota Land Cruiser. Ewolucja ikony samochodów terenowych
• Nowa Toyota Land Cruiser to wciąż niezawodny i trwały prawdziwy samochód terenowy • Stylistyka, która nawiązuje do legendarnych poprzedników • Zupełnie nowa konstrukcja ramowa na platformie GA-F o zwiększonej sztywności, lepszych właściwościach jezdnych oraz pewniejszym prowadzeniu na drodze i w terenie • Pierwszy Land Cruiser z elektrycznym wspomaganiem kierownicy oraz systemem rozłączania przedniego stabilizatora • Udoskonalony silnik 2,8 l i nowa skrzynia automatyczna o ośmiu przełożeniach • Land Cruiser z układem mild hybrid 48V dołączy do gamy pod koniec 2025 r. -
Nowa Škoda Elroq już w polskim cenniku i konfiguratorze
-
MOTORYZACYJNE MUZEA NA TRASACH SLOW ROAD
-
Elektryczny SUV Cadillac Vistiq wjedzie do salonów w 2025 roku
-
Alfa Romeo Junior jednym z finalistów konkursu „Car of the Year”
Zostaw komentarz: