
Seat dostarczy nawet do 300 respiratorów dziennie hiszpańskim szpitalom
Montaż urządzeń odbywa się w zakładach Seata-a w hiszpańskim Martorell na linii wykorzystywanej dotychczas do produkcji nowej generacji Seat-a Leona. Do produkcji wykorzystywane są m.in. silniki samochodowych wycieraczek.
W odpowiedzi na epidemię COVID-19 zespół 150 pracowników SEAT-a w ciągu jednego tygodnia stworzył 13 prototypów respiratora, pisałyśmy o tym tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/seat-rozpoczal-produkcje-respiratorow-pomoc-dla-szpitali-w-walce-z-koronawirusem-44752.html
Każdy respirator składa się z ponad 80 elementów elektronicznych i mechanicznych, wśród których można znaleźć elementy zwykle stosowane w samochodach, takie jak silnik wycieraczek czy wałek główny skrzyni biegów.
Hiszpański producent pracuje nad optymalizacją procesu montażu, który umożliwi tworzenie nawet 300 respiratorów dziennie. Liczba składanych urządzeń jest stale konsultowana ze służbami medycznymi, by odpowiadać na bieżące zapotrzebowanie szpitali.
Zobacz także: Inżynierowie drukują w technice 3D przyłbice. Pomagają medykom w walce z koronawirusem
Do przygotowywania i realizacji projektu zaangażowało się wiele przedsiębiorstw i instytucji publicznych: Protofy.xyz, OxyGEN, barceloński szpital kliniczny, szpital Germans Trias i Pujol, Instytut Badań Germans Trias y Pujol, szpital del Mar, Katalońskie Centrum Medycyny Porównawczej i Bioobrazowania, Uniwersytet Barceloński, Recam Laser, Doga Motors, Luz Negra, Centralne Laboratorium Elektrotechniczne, Ficosa, Bosch, IDNEO, Secartys, Espiroflex, Gaso, Cuatrecasas, Straż Obywatelska, Barcelońska Straż Miejska, Mossos d’Esquadra, Policja Narodowa.
Przeczytaj: Mercedes-Benz: druk 3D stosowany do prototypów wykorzystamy na cele walki z Covid-19
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: