Richard Hammond poskramia potwory
Program Megajazda znanego z Top Gear Richarda Hammonda rusza już latem. W Polsce będzie nadawany przez BBC Knowledge od czwartku 16 sierpnia o godzinie 22.
Program Megajazda powstał na zamówienie BBC America. Jego gospodarz, Richard Hammond, przemierza Stany Zjednoczone, by uczyć się obsługi największych i najbardziej niebezpiecznych maszyn. Na każde zadanie będzie miał zaledwie kilka dni – spore wyzwanie, nawet przy wsparciu ekspertów.
![]() |
fot. materiały prasowe |
Hammond odwiedzi sześć miejsc, a w każdym z nich spędzi tylko trzy dni. Jeśli więc rzeczywiście będzie chciał nauczyć się kierowania mechanicznymi potworami, będzie musiał się bardzo postarać.
![]() |
fot. materiały prasowe |
W tej serii Hammond uda się m.in. do Fort Bliss, gdzie zasiądzie za kierownicą czołgu MI Abrams. Na wysypisku śmieci w Denver uruchomi ogromną zgniatarkę (która waży więcej niż wszystkie drużyny biorące udział w finale Super Bowl razem wzięte!). Na lotnisku Dallas-Fort Worth pod opiekę dostanie Strikera, najpotężniejszy wóz strażacki świata.
![]() |
fot. materiały prasowe |
W Orlando będzie operatorem dwutonowej kuli, którą w kilka sekund można zburzyć wielopiętrowy budynek.
![]() |
fot. materiały prasowe |
Richard weźmie także udział w ćwiczeniach, jakim poddawane są załogi amerykańskich czołgów. W ramach szkolenia prowadzonego przez rodzinę Louto, zajmującą się wyrębem lasów w Oregonie, mimo lęku wysokości wdrapie się na ogromne drzewo. Praca przy wielkich maszynach jest wielkim wyzwaniem, a mimo to Hammond znajduje jeszcze czas na wygłupy. Odkryje na przykład, że maszyna tnąca pnie nadaje się do… gry w rzutki. Jak się okazuje, ważącymi ponad dwie tony pniami można ciskać w samochód, którego Richard wyjątkowo nie cierpi – w minivana.
Najnowsze
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
Volvo Cars Tech Hub w Krakowie obchodzi drugą rocznicę działalności. Firma chwali się, że to właśnie tam powstały kluczowe technologie dla nowego elektrycznego sedana ES90. Ale czy rzeczywiście polscy inżynierowie mieli tak duży wpływ na ten samochód? Przyjrzyjmy się faktom. -
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
-
Polskie warsztaty na skraju bankructwa? Długi sięgają 458 mln zł, a wiarygodność płatnicza spada
-
Elektryczny SUV – sprawdź model EX90 od szwedzkiej marki Volvo
Zostaw komentarz: