Richard Hammond poskramia potwory
Program Megajazda znanego z Top Gear Richarda Hammonda rusza już latem. W Polsce będzie nadawany przez BBC Knowledge od czwartku 16 sierpnia o godzinie 22.
Program Megajazda powstał na zamówienie BBC America. Jego gospodarz, Richard Hammond, przemierza Stany Zjednoczone, by uczyć się obsługi największych i najbardziej niebezpiecznych maszyn. Na każde zadanie będzie miał zaledwie kilka dni – spore wyzwanie, nawet przy wsparciu ekspertów.
![]() |
fot. materiały prasowe |
Hammond odwiedzi sześć miejsc, a w każdym z nich spędzi tylko trzy dni. Jeśli więc rzeczywiście będzie chciał nauczyć się kierowania mechanicznymi potworami, będzie musiał się bardzo postarać.
![]() |
fot. materiały prasowe |
W tej serii Hammond uda się m.in. do Fort Bliss, gdzie zasiądzie za kierownicą czołgu MI Abrams. Na wysypisku śmieci w Denver uruchomi ogromną zgniatarkę (która waży więcej niż wszystkie drużyny biorące udział w finale Super Bowl razem wzięte!). Na lotnisku Dallas-Fort Worth pod opiekę dostanie Strikera, najpotężniejszy wóz strażacki świata.
![]() |
fot. materiały prasowe |
W Orlando będzie operatorem dwutonowej kuli, którą w kilka sekund można zburzyć wielopiętrowy budynek.
![]() |
fot. materiały prasowe |
Richard weźmie także udział w ćwiczeniach, jakim poddawane są załogi amerykańskich czołgów. W ramach szkolenia prowadzonego przez rodzinę Louto, zajmującą się wyrębem lasów w Oregonie, mimo lęku wysokości wdrapie się na ogromne drzewo. Praca przy wielkich maszynach jest wielkim wyzwaniem, a mimo to Hammond znajduje jeszcze czas na wygłupy. Odkryje na przykład, że maszyna tnąca pnie nadaje się do… gry w rzutki. Jak się okazuje, ważącymi ponad dwie tony pniami można ciskać w samochód, którego Richard wyjątkowo nie cierpi – w minivana.
Najnowsze
-
Dlaczego Volkswagen Transporter jest najlepszym wyborem dla firm kurierskich i logistycznych?
Pośród wielu dostępnych na rynku modeli aut dostawczych Volkswagen Transporter wyróżnia się jako lider w swojej klasie, oferując nieprzeciętne możliwości dostosowane do potrzeb firm działających w sektorze logistycznym. Precyzja wykonania w połączeniu z przemyślanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi sprawia, że model ten cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przedsiębiorców poszukujących optymalnego pojazdu dla swojej floty. Wysokie standardy jakości idące w parze z ekonomiczną eksploatacją stanowią fundament sukcesu tego modelu na wymagającym rynku pojazdów użytkowych. -
Proste sposoby na zaparowane szyby w aucie. Nie sięgaj po gąbkę ani nie włączaj klimy
-
Prosty sposób na szybsze rozgrzanie kabiny samochodu. Trzeba wcisnąć jeden przycisk
-
TEST Jaguar F-Pace SVR 1988 Edition – TEST -prawdziwi sportowcy jeszcze istnieją
-
Wyniki rankingu najwyżej wycenianych firm motoryzacyjnych na świecie – sprawdź, czy dobrze zgadujesz
Zostaw komentarz: