
Rewolucja na stacjach paliw. Będzie można płacić za pomocą tablic rejestracyjnych
Płacenie za paliwo za pomocą tablicy rejestracyjnej to kolejny, milowy krok w kierunku płatności bezkontaktowych, który właśnie wchodzi w życie. System jest genialny w swej prostocie. Jak to działa?
Zatankuj paliwo, zapłać tablicą rejestracyjną
Pay by Plate to rozwiązanie, która umożliwia zapłatę za zatankowane paliwo w oparciu o system rozpoznawania tablic rejestracyjnych i przy użyciu dedykowanej aplikacji. Należy ściągnąć odpowiednią aplikację i powiązać nią naszą kartę płatniczą. Potem wystarczy po prostu podjechać pod dystrybutor, zatankować wybrane paliwo, a następnie, jak gdyby nigdy nic, odjechać.

Po podjechaniu pod dystrybutor, specjalne skanery odczytują numery tablic rejestracyjnych i odblokowują stanowisko tankowania. Po uzupełnieniu paliwa, aplikacja obciąża konto kierowcy kwotą, jaką normalnie powinien uiścić przy kasie.
Czy system Pay by Plate będzie działał w Polsce?
Pay by Plate jest dostępne na stacjach Circle K w Danii i Szwecji. Circle K zapowiada jednak, że pracuje nad wprowadzeniem tej metody na stacjach paliw w innych państwach. Czy system Pay by Plate będzie działał również w Polsce? Przedstawicie Circle K odpowiadają:
W Polsce obecnie przyglądamy się rozwiązaniu Pay by Plate, analizujemy dane i informacje, które otrzymujemy z duńskiego rynku. Na ich podstawie podejmiemy odpowiednią decyzję co do uruchomienia usługi w naszym kraju.
Warto wspomnieć, że nad podobnym systemem pracuje również PKN Orlen.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: