Renault Arkana z poważną usterką. Producent wzywa właścicieli do serwisu
Jak podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, część wyprodukowanych egzemplarzy Renault Arkana, ma wadę fabryczną, która w pewnych okolicznościach może okazać się niebezpieczna.
Renault Polska przekazało UOKiK-owi, że w egzemplarzach modelu Arkana, wyprodukowanych między 11 października 2019 roku, a 21 listopada 2021 roku w południowokoreańskiej fabryce w Busan, może dojść do potencjalnie niebezpiecznej usterki – utraty wspomagania kierownicy.
Akcja serwisowa Toyoty – przez tę usterkę może dojść do kolizji
Wada może ujawnić się w sytuacji, gdy kierowca maksymalnie skręci kierownicą. Istnieje wtedy ryzyko przegrzania się elektrycznego modułu wspomagania układu kierowniczego. W takiej sytuacji na zestawie wskaźników pojawi się komunikat „STOP”, oznaczający poważną usterkę, a wspomaganie może przestać działać. Autem bez wspomagania można oczywiście jechać, ale nagła utrata tego dodatku i konieczność zastosowania większej siły, może zaskoczyć kierowcę i doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.
Peugeot ogłasza akcję serwisową. W czasie jazdy może dojść do otwarcia się drzwi
Opisana wada fabryczna dotyczy w Polsce 2598 egzemplarzy Renault Arkany. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni o problemie przez producenta i zaproszeni do serwisu na bezpłatne jej usunięcie.
Najnowsze
-
TEST Jaguar F-Pace SVR 1988 Edition – TEST -prawdziwi sportowcy jeszcze istnieją
Długa nazwa tego modelu zdradza nam wiele na temat tego, z czym mamy do czynienia. Jaguar F-Pace SVR Le Mans 1988 Edition to SUV luksusowej marki, w swojej sportowej, najdrapieżniejszej odmianie, która w dodatku stanowi hołd dla jednego z najważniejszych sportowych osiągnięć koncernu. Takie auto nie może być nudne, a już na pewno nie z […] -
Wyniki rankingu najwyżej wycenianych firm motoryzacyjnych na świecie – sprawdź, czy dobrze zgadujesz
-
TEST Kia EV6 77,4 kWh RWD – minimalizm się opłaca?
-
1115 km na jednym tankowaniu! Opel Grandland Plug-in Hybrid w teorii ma taki zasięg. A realia?
-
Kto płaci mandat za prędkość w 2025 roku – pracownik czy pracodawca? Wyjaśniamy!
Zostaw komentarz: