
Radiowozy polskiej policji mają nowe malowanie. Kiedy zobaczymy je w akcji?
Ze względów bezpieczeństwa policyjne radiowozy nie będą już wyglądać jak dotychczas. Kiedy samochody w nowych barwach wyjadą na drogi?
Podczas targów Polsecure w Kielcach Komenda Główna Policji oficjalnie przedstawiła nowe oznakowanie radiowozów oraz motocykli.
Nowe radiowozy policji mają być lepiej widoczne. Samochody będą wyłącznie srebrne, a w celu poprawy widoczności przewiduje się zwiększenie liczby ostrzegawczych sygnałów błyskowych. Wprowadzony zostanie także wzór dodatkowego oznakowania elementami odblaskowymi, by radiowozy były lepiej widoczne nocą.
Zmiany w nowym malowaniu radiowozów obejmują:
- trzy razy więcej ostrzegawczych sygnałów błyskowych – 30 zamiast 10 lamp diodowych
- nowy wzór oznakowania i dodatkowe elementy odblaskowe, m.in. pasy odblaskowe barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej po obu stronach oraz z przodu i z tyłu pojazdu
- brak określenia barwy i tła dla napisu świetlnego POLICJA
Wiadomo, że pierwsze z zaprezentowanych nowych radiowozów będą pełnić służbę w Warszawie. A kiedy zobaczymy je na drogach? Insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy KGP, zapytany o to przez dziennikarzy Autokult.pl, odpowiedział:
Radiowozy z nowym oznakowaniem policyjnym są wprowadzane stopniowo przy odbiorze nowo zakupionych środków transportu. Przewidujemy, że największe dostawy będą miały miejsce w III kwartale 2022 roku, po odbiorze motocykli zamówionych z dodatkowymi elementami odblaskowymi barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej i nowych pojazdów.
Ponadto nadmieniam, że kolejnymi policyjnymi środkami transportu z nowymi elementami odblaskowymi będą pojazdy typu SUV oraz pojazdy z segmentu C typu kombi, dla których zaplanowano dostawę w grudniu bieżącego roku. Zgodnie z planem zakupione pojazdy będą przekazane do użytkowania we wszystkich komend wojewódzkich/Stołecznej Policji.
Najnowsze
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
Volvo Cars Tech Hub w Krakowie obchodzi drugą rocznicę działalności. Firma chwali się, że to właśnie tam powstały kluczowe technologie dla nowego elektrycznego sedana ES90. Ale czy rzeczywiście polscy inżynierowie mieli tak duży wpływ na ten samochód? Przyjrzyjmy się faktom. -
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
-
Polskie warsztaty na skraju bankructwa? Długi sięgają 458 mln zł, a wiarygodność płatnicza spada
-
Elektryczny SUV – sprawdź model EX90 od szwedzkiej marki Volvo
Zostaw komentarz: