
#Race4Women w Arabii Saudyjskiej. Mistrz świata F1 wspiera Saudyjki
Sebastian Vettel, czterokrotny mistrz świata Formuły 1, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji kobiet w Arabii Saudyjskiej, zorganizował specjalne zawody kartingowe - #Race4Women.
Formuła 1 po raz pierwszy w historii udała się do Arabii Saudyjskiej. W najbliższy weekend na nowo wybudowanym torze w Dżuddzie rozegrana zostanie przedostatnia runda sezonu 2021. Organizacja GP Arabii Saudyjskiej od samego początku wywołuje wiele kontrowersji. Wiele osób krytykuje Formułę 1 za organizację wyścigu w kraju, w którym na porządku dziennym dochodzi do łamania praw człowieka.
Sebastian Vettel, kierowca Astona Martina, w obecnym sezonie nie raz udowodnił, że sprawy równouprawnienia i praw mniejszości są bliskie jego sercu. Czterokrotny mistrz świata chcąc dowiedzieć się więcej o sytuacji kobiet w Arabii Saudyjskiej, zorganizował dla nich zawody kartingowe.
Oczywiście było wiele rozmów i przemyśleń na temat zorganizowania tutaj pierwszego wyścigu w historii. Pierwszy raz pościgamy się w Arabii Saudyjskiej. Padło wiele pytań. Sam je sobie zadawałem i zastanawiałem się, co mógłbym zrobić.
Wielu uwagi poświęcono negatywnym przykładom, pokazującym braki jeśli chodzi o prawa człowieka, więc starałem się myśleć o pozytywach. Zorganizowałem dziś własną imprezę kartingową pod hasztagiem #Race4Women. Na torze była grupa ośmiu kobiet i dziewczyn.
Sebastian Vettel zaprosił do wyścigu kobiety w różnym stopniu zaznajomione ze sportem motorowym, zarówno te z wyścigowym doświadczeniem, jak i nieposiadające licencji.
Przygotowaliśmy fajne wydarzenie tylko dla nich. Starałem się przekazać niektóre moje doświadczenia, zarówno z toru, jak i życia. Chciałem zrobić coś, by zwiększyć ich pewność siebie.
Czterokrotny mistrz świata przyznał, że spotkanie było cenną lekcją dla niego samego:
Prawdą jest, że jeśli popatrzymy przez pryzmat Zachodu czy Europy, wciąż jest wiele rzeczy, które należy poprawić i którymi trzeba się zająć. Jednak prawdą jest też to, iż sporo tu się zmienia i dla tych ludzi jest to wyraźna różnica.
Koniec końców, trudno nam jest być perfekcyjnym w ocenie, gdy pojawiamy się w kraju jedynie na kilka dni, nie znając ani tła środowiskowego, ani ludzi. I w tym względzie poznanie tych kobiet było dla mnie ważne. To był pamiętny i inspirujący dzień oraz fajny sposób rozpoczęcia weekendu. Jak już powiedziałem, staram się koncentrować na pozytywach.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: