
Przekształcą śmieci w części samochodowe. Recykling w motoryzacji wchodzi na wyższy poziom
Producenci samochodów coraz częściej i chętniej sięgają po materiały z recyklingu. Najczęściej można je spotkać we wnętrzach samochodów elektrycznych, w ten sposób podkreśla się ich ekologiczny charakter. Ale żeby produkować części samochodowe z odpadków? Tego jeszcze nie było.
Ekologia i zrównoważony rozwój stają się priorytetem dla coraz większej ilości firm z branży motoryzacyjnej. Ford i HP rozpoczynają współpracę w celu przekształcenia odpadów z procesu druku i już wydrukowanych elementów w 3D w części samochodowe. To pionierski i wyjątkowo ekologiczny projekt. Wiele firm motoryzacyjnych znajduje świetne zastosowania dla technologii druku 3D, ale Ford razem z HP, jako pierwsi w branży, znaleźli zastosowanie dla odpadów w proszku, który prawdopodobnie trafiłby na wysypisko, przekształcając go w funkcjonalne i trwałe części samochodowe.
Przeczytaj też: Bentley będzie produkować silniki elektryczne z recyklingu!
Uzyskane części formowane wtryskowo są bardziej przyjazne dla środowiska bez żadnych ustępstw i kompromisów w zakresie trwałości i standardów jakości.
Materiały z recyklingu są wykorzystywane do produkcji formowanych wtryskowo klipsów przewodów paliwowych, instalowanych w ciężarówkach Super Duty F-250.
Ford przekonuje, że wykonane w ten sposób części mają lepszą odporność na chemikalia i wilgoć w porównaniu do wersji konwencjonalnych, i nie ma powodów, by mu nie wierzyć. Ponadto są 7% lżejsze i kosztują o 10% mniej. Zespół badawczy amerykańskiego producenta już wytypował 10 innych zacisków przewodów paliwowych w istniejących pojazdach, które mogłyby skorzystać na tym innowacyjnym zastosowaniu materiału i systematycznie przenosi je do przyszłych modeli.
{{ gallery(3213) }}
Przeczytaj też: To już oficjalne. Ford Mondeo przechodzi do historii
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: