Przegląd techniczny pojazdu a koronawirus – musisz jechać a się boisz?
Masz wyznaczony termin przeglądu technicznego swojego samochodu, ale masz też świadomość potencjalnych zagrożeń wynikających z pandemii koronawirusa. ITS wydał zestaw dobrych praktyk dla klientów i pracowników 5 tysięcy Stacji Kontroli Pojazdów działających w Polsce. Jak się więc zachować?
Co roku w Polsce ponad 10 tys. uprawnionych diagnostów samochodowych wykonuje 15 milionów badań technicznych na blisko 5 tysiącach Stacji Kontroli Pojazdów. W trosce o zdrowie klientów i pracowników SKP oraz w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, Ministerstwo Infrastruktury we współpracy ze środowiskiem reprezentującym stacje kontroli pojazdów m.in. Instytutem Transportu Samochodowego (ITS) i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP), przygotowały „wykaz dobrych praktyk”, które mają na celu zapobieganie oraz ograniczenie sytuacji zagrożenia zdrowia, w szczególności dla przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, diagnostów, a także posiadaczy i właścicieli pojazdów.
Sprawdź najważniejsze informacje dla kierowców, dotyczące koronawirusa
Eksperci zalecają, aby podczas badań technicznych pojazdów:
- ograniczyć do minimum kontakt użytkownika pojazdu z diagnostą,
- użytkownik pojazdu powinien w nim pozostać i wykonywać polecenia diagnosty związane z wykonywaniem badania,
- opłaty za badania techniczne były wnoszone w formie bezgotówkowej,
- klienci oczekiwali na badanie techniczne w swoim pojeździe.
Jednocześnie zwracamy uwagę, że jeśli klient lub pracownik SKP zaobserwuje u siebie niepokojący stan zdrowia, powinien postępować zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia (https://www.gov.pl/web/zdrowie) i Głównego Inspektora Sanitarnego (https://gis.gov.pl/).
Koronawirus spowodował ogromne korki na granicach. Zobaczcie nagranie
Przeczytaj także:
W ramach walki z koronawirusem państwo może zabrać ci auto!
Koronawirus w drive-thru? Na świecie można, a w Polsce?
Koronawirus zlikwidował korki? Nie wszędzie
Gwałtowne spadki cen ropy naftowej – czy paliwo na stacjach będzie tańsze?
Volkswagen wstrzymuje produkcję! Również w Polsce
Sprzątasz wnętrze samochodu? Uważaj na drobnoustroje! Czytaj o tym tutaj.
Kierownica brudniejsza, niż… sedes w publicznej toalecie? Czytaj o tym tu.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Europejska premiera BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 to siódmy w pełni elektryczny samochód wprowadzony przez chińską markę na europejski rynek. Jest to też czwarty model z serii ,,Ocean”, do której należy już Dolphin, Seal i Seal U. Pierwsze modele mają dotrzeć do klientów jeszcze w tym roku. -
Cupra Formentor VZ5 w edycjach specjalnych
-
Porsche Taycan 4 i Taycan GTS – nowe warianty w gamie elektrycznego modelu
-
Lamborghini Revuelto ,,Opera Unica” zaprezentowane
-
Mercedes-AMG pracuje nad pierwszym własnym SUV-em
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Co powinnam zrobić w sytuacji gdy pracuję w Niemczech a auto którym poruszam się na codzień jest zarejestrowane w Polsce? Nie mogę jechać do Polski bo będę miala dwutygodniową kwarantannę, po powrocie do Niemiec również. Mam tydzien urlopu na początku maja.
Anonymous - 5 marca 2021
Tylko w Polsce mamy idiotów którzy dbają o interes stacji diagnostycznych a nie zdrowie obywateli, w Niemczech natychmiast zniesiono obowiązek (obecnie na cztery miesiące) robienia przeglądów technicznych a u nas akceptuje się debilną propozycję „stowarzyszenia” diagnostów o zasadach przeprowadzania przeglądów technicznych. Ciekawe czy będzie stać poszczególne stacje na wypłatę odszkodowań jeżeli zostanie im udowodnione, że stali się źródłem zachorowań.
Piotr
Anonymous - 5 marca 2021
Jestem w grupie podwyższonego ryzyka.Specjaliści zalecają pozostanie w domu,a debilowate przepisy straszą mnie karami.Ciekawe czy kaczka umoczyła łapę w wodzie święconej czy płynie antybakteryjnym