Prowadzenie mamy w… genach!
To, czy jesteś dobrym czy złym kierowcą, nie zależy od wieku, czy płci. Około 30 proc. z nas nosi w sobie odmianę pewnego genu, który sprawia, że nie jesteśmy takimi mistrzami kierownicy, za jakich się uważamy.
Driftować tak jak Karolina Pilarczyk chciałaby każda kobieta z benzyną we krwi. Tylko, jeśli nie ma odpowiedniego genu, może nigdy nie potrafić… |
fot. Frendl
|
Jakość naszego prowadzenia zależy od genów dobrego, lub złego kierowcy? Na nasze umiejętności wpływa gen sterujący poziomem białka BDNF, które ma istotne znaczenie dla komunikacji między komórkami nerwowymi. Testy na symulatorach jazdy pokazały, że osoby z wadliwą wersją genu osiągały wyniki przeciętnie o 20 proc. gorsze niż inni.
Testy objęły na razie tylko 30 osób. Jeśli potwierdzą się na większej grupie, mogą mieć poważne konsekwencje. Po pierwsze, specjaliści będą potrafili uświadomić kierowcom ich mniejsze możliwości i może skłonią ich do bardziej ostrożnej jazdy. Po drugie, być może błędne działanie genu da się jakoś skompensować i wtedy na drogach wszyscy będziemy bezpieczniejsi.
Źródło: RMF, Interia
Najnowsze
-
Nowa Toyota Land Cruiser. Ewolucja ikony samochodów terenowych
• Nowa Toyota Land Cruiser to wciąż niezawodny i trwały prawdziwy samochód terenowy • Stylistyka, która nawiązuje do legendarnych poprzedników • Zupełnie nowa konstrukcja ramowa na platformie GA-F o zwiększonej sztywności, lepszych właściwościach jezdnych oraz pewniejszym prowadzeniu na drodze i w terenie • Pierwszy Land Cruiser z elektrycznym wspomaganiem kierownicy oraz systemem rozłączania przedniego stabilizatora • Udoskonalony silnik 2,8 l i nowa skrzynia automatyczna o ośmiu przełożeniach • Land Cruiser z układem mild hybrid 48V dołączy do gamy pod koniec 2025 r. -
Nowa Škoda Elroq już w polskim cenniku i konfiguratorze
-
MOTORYZACYJNE MUZEA NA TRASACH SLOW ROAD
-
Elektryczny SUV Cadillac Vistiq wjedzie do salonów w 2025 roku
-
Alfa Romeo Junior jednym z finalistów konkursu „Car of the Year”
Zostaw komentarz: