Próbował napompować koło gaśnicą. Filmik jak z komedii slapstikowej bije rekordy
To jedna z tych scen, którą spodziewalibyśmy się zobaczyć raczej u Benny’ego Hilla, niż na współczesnym nagraniu z monitoringu. Niestety pomimo głupoty godnej bohatera ze slapstiku, nie wróżymy temu kierowcy kariery w kinematografii.
Spis treści
- Jak napompować koło gaśnicą? Postanowił się przekonać
- Pompowanie koła gaśnicą to popularny sport
- Jak sprawdzać ciśnienie w samochodzie?
Jak napompować koło gaśnicą? Postanowił się przekonać
Trudno uwierzyć, że nie była to ustawka w celu stworzenia internetowego virala. A jednak ta sytuacja miała miejsce naprawdę. Pewien czeski kierowca Kii Sportage chciał podczas wizyty na stacji dopompować koło w aucie. Szybko znalazł urządzenie, które, jak sądził, mu w tym pomoże.
Dlaczego jego wybór padł na gaśnicę? Wbrew pozorom jej wygląd może być zdradziecki. Ma przecież węża, który a pierwszy rzut oka może pasować do wentyla, a także manometr, mogący skojarzyć się z mierzeniem ciśnienia w oponie.
Mężczyzna przez chwilę mocował się z wężem, ale ten chyba nie pasował do wentyla. Przyjrzał się zatem bliżej końcówce, ale wbrew slapstikowej konwencji, nie psiknął sobie proszkiem na twarz. Swój błąd zrozumiał dopiero gdy ubrudził proszkiem gaśniczym felgę, oponę oraz swoje ubranie. Nie wiemy czy stacja benzynowa obciążyła go kosztami wymiany gaśnicy. Film obejrzało już ponad 1,2 mln osób.
Pompowanie koła gaśnicą to popularny sport
Jeśli myślicie, że czeski kierowca był oryginalny w swoim zachowaniu, to jesteście w błędzie. Jakiś czas temu podobną próbę podjął pewien kierowca Saaba we Włoszech. Z podobnym skutkiem.
Jak sprawdzać ciśnienie w samochodzie?
Skoro już się pośmialiśmy, to przypomnijmy, że sprawdzanie ciśnienia w kołach jest bardzo ważne. Można w ten sposób zauważyć, że z którejś z opon uchodzi powietrze (może być to na przykład wina wbitego gwoździa). Zbyt niskie ciśnienie powoduje też przyspieszone zużywanie opon oraz podwyższa spalanie.
Zwracasz uwagę na kąt? Jeśli nie będzie równo 90 stopni, płacisz 2000 zł mandatu
Prawidłowe cieśninie w kołach zależy od zaleceń producenta. Zwykle odpowiednią „ściągę” znajdziecie po otwarciu drzwi kierowcy, a czasami po drugiej stronie klapki wlewu paliwa. Zalecane ciśnienie różni się zależnie od rozmiaru założonych opon oraz obciążenia pojazdu, więc warto dokładnie przestudiować dotyczące ich informacje.
Najprościej koła dopompować na stacji, ale pamiętajcie, że nie służą do tego gaśnice, a umieszczone opodal dystrybutorów kompresory.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Komentarze:
Mario - 29 października 2023
Jak można być takim idiotą i nie wiedzieć jak gaśnica wygląda i do czego służy…rozumiem gdyby to był jakiś dzieciak bezstresowo wychowany który wie tylko jak tiktoc wygląda ale stary chłop… żenada!!!
124 - 28 października 2023
No coz swiadczy to rowniez o tym ze autor nigdy za granicami polski nie byl, na niektorych syacjach paliw mozna spotkac urzadzenie do pompowania kol podobne do gasnicy, no coz roztargnienie bylo góra