Polski kierowca kartingowy przekazał na aukcję WOŚP kask z autografem… wirtuoza fortepianu
Jak doszło do tego, że autograf zwycięzcy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego Bruce’a Liu znalazł się na kasku?
Nieoczekiwanie wirtuoz fortepianu okazał się fanem kartingu i lubi amatorsko sobie pojeździć. Dlatego dyrektor Filharmonii Poznańskiej Wojciech Nentwig zapowiedział, że umożliwi mu podczas pobytu w stolicy Wielkopolski, związanego z koncertem, który odbył się tuż po zwycięstwie w Konkursie Chopinowskim, taką przejażdżkę.
Wtedy do akcji wkroczył jeden z najzdolniejszych polskich kartingowców. Skontaktował się z Filharmonią Poznańską i zaproponował, że będzie towarzyszył Bruce’owi Liu na torze. Ta chętnie na propozycję 18-latka przystała. Kacper Nadolski oraz Bruce Liu ścigali się na podpoznańskim torze E1Gokart 31 października w trzech sesjach – po osiem minut każda.
Jest to wyjątkowy przedmiot, pokazujący, że łączenie dwóch odległych od siebie światów, jednego związanego z motosportem, drugiego – z muzyką klasyczną, jest możliwe – mówi Kacper Nadolski, jeden z najzdolniejszych polskich kierowców kartingowych, występujący w międzynarodowych zawodach prestiżowej kategorii KZ2. – Chciałbym, żeby trafił w dobre ręce, a wylicytowane podczas aukcji pieniądze pomogły przyczynić się do zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, co jest celem 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Aukcja kasku Arai SK-6 (rozmiar L- 59-60cm) z homologacją FIA do sportu kartingowego wzbogaconego o autograf Bruce’a Liu, zwycięzcy ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego, odbywa się na Allegro za pośrednictwem poznańskiego Sztabu Ławica: https://allegro.pl/oferta/kask-z-podpisem-zwyciezcy-konkursu-chopinowskiego-11717720014 i potrwa do 6 lutego. Cena wywoławcza wynosi 5 tys. zł.
Najnowsze
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
Volvo Cars Tech Hub w Krakowie obchodzi drugą rocznicę działalności. Firma chwali się, że to właśnie tam powstały kluczowe technologie dla nowego elektrycznego sedana ES90. Ale czy rzeczywiście polscy inżynierowie mieli tak duży wpływ na ten samochód? Przyjrzyjmy się faktom. -
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
-
Polskie warsztaty na skraju bankructwa? Długi sięgają 458 mln zł, a wiarygodność płatnicza spada
-
Elektryczny SUV – sprawdź model EX90 od szwedzkiej marki Volvo
Zostaw komentarz: