
Policja złapała seryjnego złodzieja katalizatorów. Kradł w aż 10 miastach
Plaga kradzieży katalizatorów nie ustaje, a złodzieje robią się coraz bardziej pomysłowi oraz bezczelni. Część przestępców uczyniła sobie z kradzieży katalizatorów bardzo dochodowy biznes na szeroką skalę.
Katalizator samochodowy to element układu wydechowego odpowiadający za częściowe oczyszczanie spalin ze szkodliwych substancji. Jego ceramiczny rdzeń pokryty jest metalami szlachetnymi, takimi jak platyna, pallad, czy rod, które pełnią kluczową rolę w katalizie, ale jednocześnie sprawiają, że katalizator to część bardzo droga. Najczęściej złodzieje masowo kradną katalizatory, żeby sprzedać je w punkcie skupu metali szlachetnych.
Polska policja zatrzymała niedawno seryjnego złodzieja katalizatorów, który na swoim koncie ma aż 96 przypadków kradzieży!
31-letni mężczyzna był wyjątkowo zuchwały. Kradł katalizatory w aż 10 miastach, znajdujących się w czterech różnych województwach. Złodziej zatrzymany przez gliwicką policję wpadł dzięki nagraniom z monitoringu.
Sprawa zaczęła się od kradzieży kilku katalizatorów na ulicy Kopernika. Funkcjonariusze policji badający tę sprawę ustalili, że sprawca najprawdopodobniej poruszał się srebrnym Oplem. Niestety dotarcie do prawdziwego właściciela samochodu nie było łatwe, ponieważ w dowodzie rejestracyjnym widniała osoba bezdomna. W końcu jednak udało się ustalić sprawcę kradzieży.
Jak się okazało, złodziej zdążył już trafić do zakładu karnego za inne kradzieże. Podczas przesłuchania przyznał się łącznie do 96 kradzieży popełnionych w Gliwicach, Knurowie, Zabrzu, Opolu, Wrocławiu, Częstochowie, Olkuszu, Tarnowskich Górach, Oławie i Strzelcach Opolskich. Z uwagi na to, że 31-latek jest recydywistą, grozi mu wyjątkowo długa odsiadka.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: