
Policja kupiła nowe radiowozy. Pochodzą z Polski
Policja poszła na zakupy. Nowe radiowozy będą służyć w oddziale prewencji. Nowe auta dla policji wyprodukowano we Wrześni.
Spis treści
Polska policja postanowiła zmodernizować swoją flotę radiowozów. W ramach programu modernizacji policji na lata 2022-2025 zakupiono 21 użytkowych furgonów, które trafią do jednostek policji w całym kraju.
Policja kupiła nowe radiowozy MAN
Radiowozy MAN TGE to furgony oparte na konstrukcji Volkswagena Craftera. Nie dziwi więc fakt, że produkowane są w tej samej fabryce, we Wrześni nieopodal Poznania.
– Wiem, jak bardzo czekaliście na te pojazdy i wiem, jakie są potrzeby. Od ponad dwóch lat rozbudowujemy oddziały prewencji. Tabor, którym poruszacie się jest mocno wysłużony, choć wiem, że o niego dbacie. Te pojazdy, zakupione w ramach programu modernizacji Policji w latach 2022-2025 to tylko część, bo on nadal trwa. Dziś jest to 21 pojazdów w ramach rozdzielnika, który wynosi 52 auta. Do końca roku wszystkich aut, które trafią do waszych jednostek będzie 73. Cieszę się, że dożyliśmy takich czasów, że w wasze ręce trafiają auta, które pozwolą dobrze realizować trudne zadania codziennie przed wami stawiane – powiedział zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Roman Kuster. – Dzisiaj życzę wam, byście szczęśliwie dojechali do domów.
Policyjne MAN-y posłużą oddziałom prewencji do patrolowania ulic czy zabezpieczenia imprez masowych. Policjanci chwalą nowe pojazdy ze względu na ergonomiczne wnętrze, przestronny przedział transportowy, a także dobrą widoczność. Furgonetkę MAN TGE napędza wysokoprężny silnik bi-turbo o pojemności 2.0. Moc to 177 KM.
Gdzie trafią nowe radiowozy policji?
Pojazdy zostały oficjalnie przekazane poszczególnym jednostkom 11 października 2023 roku. Samochody zostało rozdysponowane w jednostkach w całej Polsce. 4 sztuki trafiły do KWP w Radomiu, 3 egzemplarze pojechały do Rzeszowa, 4 do Szczecina, 6 do Wrocławia i kolejne 4 do stolicy Polski.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Komentarze:
Anna - 13 października 2023
Policja niczego nie kupiła. Jak policjantki i policjanci pójdą do normalnej pracy, zarobią pieniądze to wtedy mogą sobie cokolwiek kupić. Te radiowozy kupił Polski Naród, podatniczki i podatnicy. Kupili dla swoich funkcjonariuszy publicznych którzy służą Polskiemu Narodowi czyli kupili policjantkom i policjantom, kupili policji.