
PKN Orlen znosi limity tankowania i obniża ceny. Ile zaoszczędzą kierowcy?
Tuż po napaści Rosji na Ukrainę, Polacy w obawie przed podwyżką cen paliwa i problemów z jego dostępnością masowo ruszyli tankować swoje samochody. Szturm stacji w wielu miejscach zaowocował brakami paliwa. W związku z tym PKN Orlen był zmuszony wprowadzić limity tankowania dla poszczególnych rodzajów pojazdów. Ponieważ sytuacja jest już stabilna postanowiono znieść wszystkie ograniczenia.
PKN Orlen znosi limity tankowania
Po wybuchu wojny w Ukrainie, stacje paliw w Polsce przeszły prawdziwe oblężenie. Szturm stacji w wielu miejscach zaowocował brakami paliwa. W związku z tym PKN Orlen był zmuszony wprowadzić limity tankowania dla poszczególnych rodzajów pojazdów: 50 litrów dla samochodów osobowych, 100 litrów dla pojazdów dostawczych, 300 litrów w przypadku pojazdów rolniczych i pokrewnych oraz 500 litrów w ciężarówkach i autobusach.
Ponieważ sytuacja jest już stabilna, PKN Orlen zdecydował o zniesieniu limitów tankowania.

Niższe ceny paliw na stacjach PKN Orlen
Ceny paliw w ostatnim czasie poszybowały w górę do niespotykanego wcześniej poziomu, ale końcówka ubiegłego tygodnia dała nadzieję na polepszenie sytuacji. Wszystko za sprawą taniejącej ropy na światowych rynkach i umacniającego się złotego.
Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, zapowiedział obniżkę ceny paliw na polskich stacjach: o 15 gr do poziomu 6,64 zł w przypadku benzyny PB95 oraz o 20 gr do poziomu 7,35 dla ON.
Ceny paliw na stacjach PKN Orlen będą niższe, ale obniżki na poziomie 20-30 groszy na litrze niewiele zmieniają. To nadal nie są to kwoty, które łatwo nazwać akceptowalnymi. Ceny paliw są nadal znacznie wyższe niż kilka tygodni temu.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: