„Pan Pies” przekroczył prędkość. Fotoradar zrobił zdjęcie uśmiechniętego psa za kierownicą
Policja już na początku swojego komunikatu podkreśla, że nie jest to fotomontaż ani fejk. Fotoradar naprawdę zrobił zdjęcie przekraczającego prędkość samochodu, za którego kierownicą siedział pies.
Spis treści
- Policja zatrzymała psa za zbyt szybką jazdę samochodem
- Mandat za złe przewożenie psa, czy przez 1 km/h?
- Jak prawidłowo przewozić psa w samochodzie?
Policja zatrzymała psa za zbyt szybką jazdę samochodem
– Panie Psie, przekroczył pan prędkość w terenie zabudowanym. Proszę o pańskie prawo jazdy.
– Ale ja nie mam – odszczeknął Pies
– W takim razie zapłaci pan jeszcze więcej.
– Ale ja nie mam z czego.
– To co pan ma?
– Pchły tylko…
Mniej więcej tak brzmi (zapisany bardzo nieudolnie) dialog wymyślony przez słowacką policję, rozpoczynający komunikat w sprawie bardzo nietypowej interwencji. Policyjny fotoradar naprawdę zrobił zdjęcie uśmiechniętego psa, siedzącego za kierownicą samochodu, który przekraczał prędkość.
Po zatrzymaniu Skody Kamiq okazało się, że prawdziwym kierowcą był 31-latek. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że pies niespodziewanie wskoczył mu na kolana dokładnie w momencie, kiedy fotoradar zrobił mu zdjęcie. Tej wersji nie potwierdziło jednak odtworzenie zapisu z fotoradaru.
Mandat za złe przewożenie psa, czy przez 1 km/h?
Kierowca Skody może mówić o prawdziwym pechu, ponieważ fotoradar zrobił mu zdjęcie, jak jedzie 61 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Na udostępnionych materiałach widać jednak, że fotoradar był ustawiony tak, żeby reagował na kierujących, którzy przekraczają 60 km/h. Gdyby nie 1 dodatkowy kilometr na godzinę, nie byłoby sprawy.
Policjanci informują, że mężczyzna został ukarany za „naruszenie przepisów ruchu drogowego”. Nie wyjaśniają czy chodzi o przekroczenie prędkości czy nieprawidłowe przewożenie psa. A może za jedno i drugie? W Polsce za przewożenie psa w sposób, który zagraża bezpieczeństwu, grozi 500 zł mandatu.
Jak prawidłowo przewozić psa w samochodzie?
Mniejsze psy (podobnie jak inne zwierzęta) powinno się przewozić w transporterach, mających możliwość mocowania pasami do siedzenia. W ten sposób zabezpieczamy czworonoga nie tylko na wypadek kolizji, ale nawet gwałtownego hamowania. Ponadto mały pies, który przemieszcza się po samochodzie, może wskoczyć nagle na kolana kierowcy lub, co gorsza, pod jego nogi, utrudniając lub uniemożliwiając korzystanie z pedałów.
Większe psy można przewozić w dużych transporterach w bagażniku lub po prostu po zamontowaniu w nim kratki. Alternatywa to szelki wpinane do pasów bezpieczeństwa, które powinny utrzymać psa na tylnej kanapie w razie zderzenia.
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Zostaw komentarz: