
Pierwsze ze 120. aut przekazanych przez PKO BP trafiły do służb medycznych i sanitarnych
PKO Leasing i Masterlease przekażą na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sumie 100 aut a kolejne 20 dotrze do szpitali.
Przekazywane samochody to auta poleasingowe, osobowe mające od 2 do 4 lat. Pierwsze trafiły już do Głównego Inspektoratu Sanitarnego i do szpitali, m.in. do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach czy Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
Dziękuję za wspaniały gest. Przekazane nam samochody będą wykorzystywane w szczególności do transportowania próbek do badań w kierunku wirusa SARS‑CoV‑2 – mówi Jacek Roleder, p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
To nie jedyna aktywność GK PKO Banku Polskiego mająca na celu przeciwdziałanie epidemii w kraju. Dotąd spółki grupy przeznaczyły ponad 14 mln zł na wsparcie m.in. szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów, które laboratorium Warsaw Genomics wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych. Dodatkowo, Fundacja PKO Banku Polskiego we współpracy z Warsaw Genomics prowadzi powszechną zbiórkę środków na rzecz walki z COVID-19 zachęcając przedsiębiorstwa, instytucje a także osoby prywatne do włączenia się w akcję. Zebrane środki, w całości zostaną przeznaczone na zakup testów wykrywających lub wykluczających obecność wirusa SARS‑CoV‑2.
Akcję można wesprzeć dokonując przelewu na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem: Wpłata na rzecz walki z COVID‑19 lub korzystając z bankowej aplikacji mobilnej IKO z funkcją Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie / COVID-19.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: