Philips przebadał polskich kierowców
Koniec wakacji kojarzy się z powrotami do domów z urlopów, wczasów, ale co za tym idzie, także ze wzmożonym ruchem na drogach. Na zlecenie firmy Philips przebadanych zostało ponad 100 kierowców nt. tego, jak dobrze przygotować samochód w dłuższą podróż, by uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek.
Co według kierowców jest najważniejsze? W większości (prawie 85% odpowiedzi) pamiętają o tym, by przed wyruszeniem w trasę, sprawdzić poziom oleju w samochodzie oraz by uzupełnić płyn do spryskiwaczy. Co szósta przebadana osoba wskazała, że sprawdza również ciśnienie w oponach swojego pojadu.
fot. Frendl
|
Dla 79 na 105 przebadanych osób ważną kwestią jest także sprawdzenie przed podróżą, czy oświetlenie samochodu sprawnie funkcjonuje. Respondenci badania wskazali, że istotnym kryterium, które biorą pod uwagę przy wyborze żarówek samochodowych jest ich żywotność – tak odpowiedziało 77% osób (57% ważne, 20% bardzo ważne). Drugim równie ważnym kryterium okazała się cena żarówki. Aż 58% ankietowanych wskazało, że dokonując zakupu żarówki do swojego samochodu wybiera produkty markowe, które posiadają homologację co zapewnia najwyższe, europejskie standardy wykończenia oraz bezpieczeństwa.
Natomiast dla zdecydowanej większości respondentów (ponad 64% odpowiedzi) aspekt związany z oszczędnością energii nie jest tak istotny – tylko niecałe 30% osób wskazało, że jest to ważne kryterium przy zakupie żarówek samochodowych.
Z kolei wśród czynników, które wpływają na bezpieczną podróż samochodem, przebadani kierowcy jednogłośnie wskazali na sprawnie działające oświetlenie samochodowe, które emituje odpowiednią ilość światła. Równie ważne w trakcie przygotowania się do podróży samochodem jest sprawdzenie czy jest odpowiednie ciśnienie w kołach (90% respondendentów uznało tą odpowiedź jako ważną i b.ważną). 90 na 105 przebadanych kierowców dba również o to, by mieć czyste szyby podczas jazdy, co wpływa na większe bezpieczeństwo na trasie.
Badanie wykazało, że około 10% kierowców korzysta z nowoczesnych LEDowych świateł do jazdy dziennej, pozostali respondenci jeżdżą w trasie na światłach mijania.
– LEDowe światła do jazdy dziennej wciąż są za mało widoczne na polskich drogach. Światła te emitują najsilniejsze – jasne białe światło o wysokiej temperaturze barwowej 6000K, które zapewnia lepszą widoczność pojazdu na drodze – komentuje Tomasz Supady, ekspert Philips Automotive Lighting. – Produkt ten jest też niezwykle trwały w porównaniu z ksenonami czy halogenami. Działa przez 10 000 godzin, co odpowiada 500 000 km przejechanym z prędkością 50 km/h.
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: