Owczarek niemiecki jeździ na motocyklu ze swoją panią!
Jess Stone adoptowała owczarka niemieckiego i przystosowała swoje BMW G650GS do jego przewożenia. Teraz motocyklowe podróże są ich wspólnym doświadczeniem.
Jess i Greg to małżeństwo, które wspólnie podróżuje na motocyklach. Kilka lat temu wybrali się do Gwatemali w Ameryce Środkowej, aby wesprzeć organizację non-profit, zajmującą się mikrofinansowaniem rdzennych kobiet. Wkrótce po przyjeździe zaadoptowali szczeniaka owczarka niemieckiego, którego nazwali Moxie.
To małżeństwo nie wyobraża sobie życia, bez jazdy motocyklami, dlatego od początku było wiadomo, że Moxie będzie jeździć z nimi:
– Oprócz zwykłych obaw, związanych z byciem właścicielem psa, po raz pierwszy, martwiliśmy się również o jego transport. Przeszukaliśmy internet w poszukiwaniu przyczep, wózków bocznych i motocykli do przewozu psów, ale nie znaleźliśmy niczego, co wyglądałoby na bezpieczne i rozsądne. Postanowiliśmy więc stworzyć własne rozwiązanie – wspomina Jess.
Pierwsza wersja bagażnika dla psa została oparta na aluminiowym kuferku do przewożenia pizzy, jednak konstrukcja była za duża i ciężka. Pewnej nocy Greg obudził się z pomysłem na bagażnik motocyklowy dla psa, który nazwał K9 Moto Cockpit.
Moxie sama wskakuje na motocykl i do swojego kokpitu. Odwraca się i kładzie, a potem Jess przypina ją linkami, które łączą się z uprzężą. Poprawia jej ogon i zakłada gogle Rex Specs, aby chronić oczy psa przed wiatrem. Po dwóch dniach przeszkolenia owczarek był gotowy do motocyklowych przejażdżek. Teraz podróżują wspólnie po całym Meksyku i Ameryce Środkowej.
Jess i Greg mieszkają w Gwatemalii, gdzie drogi są głównie gruntowe i brukowe. Wolna jazda z obciążeniem 35 kilogramów, które w dodatku zmieniają swoje położenie – wcale nie jest łatwa i zdarzają się też takie przygody:
Zobacz także:
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Gosia Rdest z kolejnym podium w tym roku!
Autodromo Nazionale di Monza docenia zazwyczaj tych kierowców, którzy nie boją się wysokich prędkości, podejmują próby wyprzedzania w nielicznych zakrętach i wykorzystują błędy popełnione przez rywali. To właśnie oni, najlepsi z najlepszych, mają szanse stanąć na podium na włoskiej ziemi. Gosia Rdest w ostatnim wyścigu sezonu dowiodła, że należy do tego grona, zajmując trzecią pozycję w klasie Challenger. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Ford Puma 2024 – test. Miejski crossover ze sportowymi korzeniami
-
La Squadra One Shoot – do takich samochodów wzdychają fani motoryzacji!
-
8 typowych błędów, jakie polscy kierowcy popełniają na rondach
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Ja zech był w zakopanem. A poszedł na! A no soniach zjechoł! A no dowej ze hej! A i zaszportał się kapurnik a i do domu pojechoł hej!!!
Anonymous - 5 marca 2021
owczarek nie jest niemiecki ale nazistowski