Oszustwa na parkingach Lidla i Biedronki. Rozpoznasz je w prosty sposób
Coraz więcej parkingów pod popularnymi dyskontami jest płatnych dla osób, które nie robią w nich zakupów. Ten fakt wykorzystują oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od niczego nieświadomych kierowców.
Opłaty za parkowanie pod Lidlem i Biedronką
Coraz częściej można spotkać się z sytuacją, w której za dłuższy postój na parkingach popularnych dyskontów, trzeba zapłacić. To sposób na to, żeby korzystali z tych miejsc tylko faktyczni klienci, a nie osoby, które nie mogą znaleźć miejsca postojowego na dłuższy czas.
Rozwiązano to w prosty sposób. Parking jest darmowy na określony czas (zwykle na godzinę lub półtorej), ale do takiego darmowego parkowania uprawnia bilet, pobierany w parkomacie i umieszczony za przednią szybą.
Niestosowanie się do tych zasad skutkuje naliczeniem kary, która zwykle wynosi 95 zł, ale zdarza się że i 150 zł. Czasami dają się na to złapać uczciwi klienci sklepów, którzy nie zwrócili uwagi na konieczność pobrania biletu, przekroczyli darmowy czas lub nie umieścili biletu za szybą. Wtedy ryzykują, że otrzymają słoną karę.
Wiesz, że listonosz może zajrzeć ci do samochodu i wlepić karę? Ponad 700 zł
Oszustwa na parkingach Biedronki i Lidla
Na nieuwadze i nieświadomości klientów, żerują od pewnego czasu oszuści, którzy wsadzają za wycieraczki fałszywe wezwania do zapłaty kary za parkowanie. Na problem zwraca uwagę APCOA, czyli firma obsługująca parkingi pod popularnymi dyskontami. Wyjaśnia też, jak rozpoznać prawdziwe wezwanie:
Pragniemy zwrócić uwagę, że na wezwaniu do zapłaty wystawianym przez służby kontrolne APCOA, widnieje QR kod przekierowujący do strony internetowej, na której można zapoznać się ze szczegółami sprawy. Można na niej zobaczyć numer wezwania, zdjęcia wykonane przez kontrolera, a także poznać powód nałożenia opłaty dodatkowej oraz złożyć reklamację lub opłacić wezwanie do zapłaty. Jest to rozwiązanie, które pozwala na szybkie i wygodne sprawdzenie, czy wystawione wezwanie do zapłaty jest prawdziwe.
Jeżeli znajdziemy więc informację o karze za wycieraczką, powinniśmy najpierw sprawdzić, czy jest tam wspomniany kod QR. Warto też skontrolować czy rzeczywiście kara mogła się nam należeć (np. czy nie przekroczyliśmy czasu parkowania), sprawdzić numer konta do wpłaty oraz czy wysokość kary jest zgodna z tym, o czym informują tablice na parkingu.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Nowa Toyota Land Cruiser. Ewolucja ikony samochodów terenowych
• Nowa Toyota Land Cruiser to wciąż niezawodny i trwały prawdziwy samochód terenowy • Stylistyka, która nawiązuje do legendarnych poprzedników • Zupełnie nowa konstrukcja ramowa na platformie GA-F o zwiększonej sztywności, lepszych właściwościach jezdnych oraz pewniejszym prowadzeniu na drodze i w terenie • Pierwszy Land Cruiser z elektrycznym wspomaganiem kierownicy oraz systemem rozłączania przedniego stabilizatora • Udoskonalony silnik 2,8 l i nowa skrzynia automatyczna o ośmiu przełożeniach • Land Cruiser z układem mild hybrid 48V dołączy do gamy pod koniec 2025 r. -
Nowa Škoda Elroq już w polskim cenniku i konfiguratorze
-
MOTORYZACYJNE MUZEA NA TRASACH SLOW ROAD
-
Elektryczny SUV Cadillac Vistiq wjedzie do salonów w 2025 roku
-
Alfa Romeo Junior jednym z finalistów konkursu „Car of the Year”
Komentarze: