
Opel, Peugeot i Citroen w walce z COVID-19
Groupe PSA zwiększa bezpieczeństwo swoich pracowników, a także pomaga tym, którzy codziennie zaspokajają podstawowe potrzeby społeczeństwa, pracując w obszarach ochrony zdrowia i służby medycznej, a także lokalnego samorządu.
Groupe PSA przekazała do tej pory szpitalom, służbom ratunkowym i władzom lokalnym prawie 400 000 masek. W tym samym czasie służby medyczne PSA organizują darowizny sprzętu medycznego (defibrylatory, apteczki, rękawice, itp.) dla szpitali w Mediolanie, Madrycie i Miluzie.
Sieć marki Opel we Francji bezpłatnie użycza służbie zdrowia pojazdy, ze swojej floty samochodów zastępczych oraz z wypożyczalni. Ponadto oferuje również usługi serwisowe dla samochodów marki Opel, należących do floty służby zdrowia, po cenie kosztów.
Przeczytaj także: Hyundai wspiera walkę z koronawirusem. Przekazał 10 samochodów szpitalowi MSWiA w Warszawie
We Francji 500 dealerów Peugeot, Citroën, DS i Opel jest obecnie otwartych i gotowych do świadczenia usług serwisowych i posprzedażnych dla swoich klientów. W Polsce autoryzowane punkty wszystkich marek Groupe PSA są otwarte i oferują usługi posprzedażne, w tym serwisowe, a także doradztwo dotyczące oferty sprzedaży, bez konieczności wychodzenia z domu.
W Hiszpanii, Groupe PSA i PSA Retail przy pomocy centrów produkcyjnych w Vigo i Saragossie przyczyniają się do utrzymania mobilności personelu medycznego, poprzez przekazywanie pojazdów. Natomiast w Maroku przekazanych władzom zostanie pięćdziesiąt sztuk modelu Peugeot 208.
Zobacz: Ford rusza do walki z koronawirusem. Będzie produkować respiratory, maski ochronne i nie tylko
Zespoły Groupe PSA z Brazylii zaczęły drukować w 3D elementy „osłon twarzy”, używanych do ochrony zespołów medycznych, które mają kontakt z pacjentami. Zostaną one przekazane władzom publicznej służby zdrowia.
W Polsce pracownicy gliwickiej fabryki Groupe PSA produkują, wspólnie z partnerską instytucją edukacyjną – Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, przyłbice ochronne na potrzeby placówek zdrowia i ratownictwa medycznego. Wytwarzają je od podstaw, korzystając z drukarek 3D i ploterów laserowych. Ponadto zakład przekazał kilkaset maseczek ochronnych na potrzeby szpitala w Gliwicach.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: