Opel Crossland X – statyczna premiera
Dzisiaj w Warszawie po raz pierwszy zaprezentowano nowego crossovera marki Opel - Crossland X.
Crossland X to już drugi przedstawiciel rodziny Opli z symbolem „X”, obok Mokki X. Auto wjeżdża na dynamicznie rozwijający się rynek subkompaktowych SUV‑ów z ceną od 59 950 złotych. Jest oferowane z pięcioma silnikami do wyboru. Wszystkie trzycylindrowe jednostki benzynowe oraz czterocylindrowe diesle to w całości aluminiowe konstrukcje. Podstawową jednostką benzynową jest silnik 1.2 o mocy 81 KM. Kolejna to 1.2 Turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny, oferowana w trzech wariantach zespołu napędowego, pierwsza z mocą 110 KM jest skojarzona z pięciobiegową przekładnią. Taką samą mocą dysponuje trzycylindrowy silnik 1.2 Turbo współpracujący z sześciobiegową przekładnią automatyczną. Obydwa silniki rozwijają maksymalny moment obrotowy 205 Nm przy 1500 obr./min, z czego 95 procent jest dostępne w najczęściej wykorzystywanym przedziale prędkości obrotowej do 3500 obr./min. Najmocniejszą jednostką benzynową jest silnik 1.2 o mocy 130 KM, rozwijający maksymalny moment obrotowy 230 Nm od 1750 obr./min. Silnik ten współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną. Opel Crossland X w takiej konfiguracji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,1 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 206 km/h.
Dostępne są także trzy warianty turbodoładowanych silników wysokoprężnych. Gamę rozpoczyna Crossland X z dieslem 1.6 o mocy 99 KM, rozwijający maksymalny moment obrotowy 254 Nm przy 1750 obr./min. W ofercie jest także jeszcze oszczędniejsza odmiana tego silnika ECOTEC z systemem Start/Stop. Najmocniejszy diesel 1.6 ma moc 120 KM i dysponuje maksymalnym momentem obrotowym 300 Nm. Opel Crossland X z dieslem 1.6 i sześciobiegową przekładnią manualną przyspiesza w średnim zakresie obrotów od 80 do 120 km/h w 10,5 sekundy. Samochód rozwija maksymalną prędkość 186 km/h.
System Opel OnStar należy do wyposażenia standardowego Crosslanda X począwszy od wersji Enjoy. Oprócz znanych już usług telematycznych, takich jak całodobowe przyjmowanie zgłoszeń w sytuacjach awaryjnych oraz zdalne sterowanie blokadą zamków, klaksonem i światłami, system OnStar oferuje teraz kolejne funkcje – np. usługę osobistego asystenta, w ramach której osoby podróżujące samochodem mogą skontaktować się z opiekunem, który pomoże im przykładowo wybrać hotel i zarezerwować pokój[1] lub znaleźć miejsce parkingowe[2]. Dzięki punktowi dostępowemu 4G LTE Wi-Fi[3] wszystkie urządzenia mobilne znajdujące się w samochodzie mogą korzystać z szybkiego łącza internetowego.
System multimedialny jest wyposażony w kolorowe ekrany dotykowe o przekątnej do 8 cali oraz interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiające podłączenie kompatybilnych smartfonów. W konsoli środkowej Crosslanda X może być zamontowana opcjonalna bezprzewodowa indukcyjna ładowarka do telefonów.
[1] Przez Booking.com. Wymagane podanie adresu e‑mail i numeru karty kredytowej.
[2] Przez Parkopedię.
[3] Usługa bezprzewodowej łączności z Internetem, hotspot Wi-Fi jest niedostępna w Polsce w chwili publikacji niniejszej informacji. Poprawne działanie usługi hotspot Wi-Fi będzie wymagało aktywacji i akceptacji Warunków Użytkowania dedykowanego operatora sieci komórkowych oraz będzie podlegało osobnej opłacie abonamentowej.
Najnowsze
-
Pachnieć Rolls-Roycem? Teraz można! Marka wprowadza nowy zapach perfum Rolls-Royce Scent
Rolls-Royce, synonim luksusu i wyrafinowania, przenosi doświadczenie podróżowania swoimi samochodami na nowy, zmysłowy poziom. Wprowadzając Rolls-Royce Scent, marka debiutuje z unikalnym konceptem zapachowym, który wzbogaca wnętrze flagowego modelu Phantom o nowy wymiar doznań. -
Citroen C5 X PHEV 225 KM – test. Hybryda, która cię zaskoczy
-
70 990 zł za nowe, spalinowe auto z takim wyposażeniem? MG3 miażdży konkurencję!
-
Chiński desant na polskie drogi – spis modeli i cen. Czy Kowalski z Malinowską wiedzą, co kupują?
-
Masz problem z odpaleniem swojego diesla w mroźny poranek? Te sposoby ci pomogą
Zostaw komentarz: