Opel Corsa-e Moon II – pojazd nie z tej ziemi
Opel Corsa-e Moon II to pojazd pokazujący, że przy niższej grawitacji ograniczenia zasięgu aut elektrycznych nie mają znaczenia.
Spis treści
- Opel Corsa-e Moon II – oczywiście elektryczny
- Opel Corsa-e Moon II – co za zasięg!
- Opel Corsa-e Moon II – wytrzymałe koła
- Opel Corsa-e Moon II – hermetyczna kabina z nawigacją
Marka z Rüsselsheim opublikowała właśnie szczegółowe informacje i zdjęcia swojej nowej koncepcji kosmicznej mobilności: Model Opel Corsa-e Moon II. Producent spod znaku błyskawicy, będzie pierwszym dostawcą mobilności, który od połowy bieżącej dekady zacznie oferować turystykę na Księżycu, pozostając po raz kolejny wiernym swojemu credo, by sprawiać, że innowacje będą dostępne dla wszystkich. Skoro Elon Musk mógł wystrzelić swoją Tesle Roadster w kosmos, to i inni nie chcą być gorsi.
Opel Corsa-e Moon II – oczywiście elektryczny
Na Srebrnym Globie nie ma atmosfery, a to oznacza, że silniki spalinowe tam nie zadziałają, bo do spalenia paliwa potrzebne jest powietrze. Nie potrzebują go za to silniki elektryczne, nic zatem dziwnego, że księżycowa odmiana Opla Corsy to auto na prąd.
Opel Corsa-e Moon II – co za zasięg!
Korzystając z obszernej wiedzy zgromadzonej podczas prac nad samochodem koncepcyjnym Corsa Moon z 1997 roku, zespół badawczo-rozwojowy marki Opel uznał energię słoneczną za jedną z najlepszych opcji zasilania pojazdu księżycowego. Wbudowane ogniwa słoneczne będą w sposób zrównoważony skutecznie zasilać akumulator 500 kWh modelu Corsa Moon II. Corsa Moon II może przejechać na jednym ładowaniu akumulatora do 7 000 km w cyklu ULTP (Wszechświatowa zharmonizowana procedura testowa pojazdów lekkich). Zamocowanie tak potężnego pakietu akumulatorów pozwoliło odpowiednio dociążyć auto (pamiętajmy o mniejszej grawitacji na Księżycu), dzięki czemu pojazd zachowuje odpowiednią trakcję na księżycowym pyle. Co prawda pakiet akumulatorów 500 kWh na Ziemi ważyłby jakieś 3 tony, ale przecież na Księżycu, dzięki znacznie słabszej grawitacji, waga wskazałaby zaledwie jakieś 400-500 kg.
Opel Corsa-e Moon II – wytrzymałe koła
Bezpowietrzne, niezwykle wytrzymałe opony kosmiczne to kolejna kluczowa innowacja wyróżniająca samochód koncepcyjny Opla do turystyki kosmicznej. Zamontowane w Corsie Moon II koła z siatką zapewniają niezwykłą przyczepność podczas przejażdżek po powierzchni Srebrnego Globu i nigdy nie przebiją się dzięki zastosowaniu wysoce elastycznych, a zarazem wytrzymałych materiałów wykonanych ze stopu niklowo-tytanowego. Ponadto podwyższone podwozie Corsy Moon II zapewnia wystarczający prześwit w szczególnie trudnym, pełnym nierówności terenie.
Opel Corsa-e Moon II – hermetyczna kabina z nawigacją
W kabinie, badacze kosmosu mogą korzystać z Pure Panel Space, zaawansowanego, w pełni cyfrowego i zorientowanego na kierowcę kokpitu w hermetycznej kabinie napełnianej odpowiednim ciśnieniem powietrza ze zbiorników zainstalowanych w bagażniku pojazdu. Dzięki temu samochód jest w pełni przystosowany do eksploracji i podróżowania po Księżycu. Pokładowy system ma unikalne oprogramowanie dostosowane do jazdy po powierzchni ziemskiego satelity. Danych nawigacyjnych dostarczają satelity na orbicie Księżyca, w szczególności Lunar Recoinnaissance Orbiter należący do NASA, a w nawigacji zapisane są ciekawe lokacje, takie jak np. POI z miejscami lądowania misji Apollo.
Samochód nie będzie dostępny w sprzedaży, a jedynie wynajmowany w połączeniu z księżycowym pakietem turystycznym, osoby zainteresowane kosmiczną wyprawą na pokładzie tej ciekawej konstrukcji powinny kontaktować się z dealerami marki tylko dziś do godziny 23:59.
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: