Odcinkowy pomiar prędkości na S8. Tysiące kierowców nie przestrzega przepisów
Odcinkowy pomiar prędkości na drodze S8 w Warszawie od uruchomienia zarejestrował kilkadziesiąt tysięcy przekroczeń prędkości. Niechlubnym rekordzistą jest kierowca, który jechał z prędkością 187 km/h.
Od 23 listopada działa odcinkowy pomiar prędkości na S8. Kierowcy jadący S8 są kontrolowani w czterech miejscach:
- od węzła Mory do węzła Bemowo - długość 3,08 km
- od węzła Bemowo do węzła Mory - długość 2,95 km
- od węzła Łabiszyńska do węzła Marki - długość 4,04 km
- od węzła Marki do węzła Łabiszyńska -długość 4,04 km
Na wspomnianych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h dla pojazdów osobowych i do 80 km/h w przypadku ciężarówek. Łącznie odcinkowy pomiar obejmuje 14 kilometrów trasy, na których zainstalowano 30 kamer. W przypadku udokumentowania wykroczenia, informacje automatycznie trafiają do systemu centralnego CANARD.
Odcinkowy pomiar prędkości na S8. Tysiące kierowców nie przestrzega przepisów
Odcinkowy pomiar prędkości na drodze S8 w Warszawie od uruchomienia zarejestrował ponad 22 tysiące przekroczeń prędkości. Poinformowała o tym rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Monika Niżniak:
Urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości na wszystkich kontrolowanych na S8 odcinkach, od momentu uruchomienia do 17 stycznia 2022 roku zarejestrowały 22 199 przypadków niestosowania się przez kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości.
Najwięcej naruszeń odnotowano na odcinku Warszawa Zachód-Blizne Łaszczyńskiego – 6712, w przeciwnym kierunku – 6163. Na odcinku Warszawa-Marki – 3886, natomiast w przeciwnym kierunku – 5438.
Rzeczniczka GITD wskazała, że na obu odcinkach S8 kierujący najczęściej przekraczają prędkość w najniższym progu – od 11 do 20 km/h więcej niż pozwalają przepisy. Niektórzy kierowcy jechali jednak znacznie szybciej. Urządzenia zarejestrowały 178 przypadków przekroczenia prędkości o co najmniej 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia prędkości. Niechlubnym rekordzistą jest kierowca, który 26 listopada ubiegłego roku na odcinku Warszawa Zachód-Blizne Łaszczyńskiego przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h, jechał z prędkością 187 km/h.
Koszt inwestycji, którą zainstalowano na odcinkach S8 to około 4 milionów złotych. Sądząc po tym co się działo na A1, zakładamy, że koszty te szybko się zwrócą za sprawą łamiących ograniczenia prędkości kierowców. Gdy z końcem stycznia na odcinkach autostrady A1 pomiędzy Częstochową a Łodzią uruchomiono dwa zestawy do odcinkowego pomiaru prędkości, tylko w ciągu pierwszej doby zarejestrowano 1300 przypadków łamania limitu prędkości. W sześć tygodni „złapano” 41 tysięcy kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów.
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: