
Nowy samochód TCR CUPRA Leon Competición jest gotowy na podbicie torów
Po raz pierwszy nabywcy auta wyścigowego otrzymają możliwość jego wstępnej rezerwacji. Wszystkie zamówione pojazdy będą dostępne do odbioru w kwietniu 2020 roku.
Zainteresowani klienci mogą zadeklarować chęć zakupu CUPRA Leon Competición w systemie wstępnej rezerwacji na stronie prebooking.cupraofficial.com. Auta będą mogli odebrać w kwietniu 2020 roku.
Premierowy samochód wyścigowy TCR jest oparty na technologii modelu CUPRA Leon najnowszej generacji. Model stworzony z myślą o miejskich jezdniach został zainspirowany sportowym torem. On także trafi do sprzedaży w przyszłym roku.
Ulepszone nadwozie CUPRA Leon Competición pozwala samochodowi łatwiej pokonywać opór powietrza dzięki poprawionej wydajności aerodynamicznej. Potencjał pojazdu zwiększył się również dzięki geometrycznemu ustawieniu w obu osiach i wykorzystaniu lekkich komponentów, co zoptymalizowało rozkład masy. Auto zyskało także nowy, bardziej odporny sterownik skrzyni biegów, co może okazać się kluczową zaletą na torze. Zwiększone osiągi zapewni 2,0-litrowa, turbodoładowana jednostka napędowa. Pod maską skrywa się także lżejsza, pewniejsza, modułowa elektronika, która umożliwia dostosowanie pojazdu do własnych potrzeb.
Auta wyścigowe CUPRA wzięły udział w ponad 160 wyścigach – mistrzostwach światowych, kontynentalnych i krajowych oraz wielu międzynarodowych wyścigach. Tryumfowały aż 70 razy, czyniąc z marki najbardziej zwycięską w segmencie samochodów turystycznych. Mikel Azcona, zdobywca tytułu mistrza Europy, zakończył 2019 rok jako jeden z sześciu najlepszych kierowców TCR na świecie. Hiszpan ścigający się w aucie CUPRA TCR pierwsze zwycięstwo w formacie WTCR odniósł w lipcu w Vila-real w Portugalii. W trakcie sezonu na podium stawał jeszcze cztery razy. Ponadto obronił tytuł podczas mistrzostw TCR we Włoszech, gdzie CUPRA ponownie zdobyła także nagrodę dla najlepszej drużyny.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: