Nowy Opel Mokka – film
Oto nowy model i nowy segment dla Opla: na dwa miesiące przed premierą podczas marcowego salonu w Genewie, niemiecki koncern publikuje pierwsze zdjęcia użytkowego typu SUV subcompact - Mokka. Oto nowa... mini Antara.
Opel Mokka |
![]() |
fot. Opel |
Opel Mokka będzie dostępny w salonach sprzedaży samochodów Opla pod koniec 2012 roku. Jak producent tłumaczy wybór nazwy? „(…) została zainspirowana bardzo drobnymi, okrągłymi ziarnami kawy z renomowanej serii Coffea Arabica. Napoje kawowe na bazie ziaren mokka cechują się wyrafinowaniem, bogactwem smaku i pełnią energii. Podobnie Opel Mokka jest kompaktowy pod względem rozmiaru i wielki pod względem charakteru.”
Samochód ma długość 4,28 metra i ma swobodnie pomieścić pięć osób w wyżej usytuowanych fotelach. Może być wyposażony w napęd na wszystkie koła (lub przedni). Oferta silników benzynowych obejmuje silnik wolnossący o mocy 115 KM i pojemności 1,6l, a także silnik Turbo o mocy 140 KM i pojemności 1,4l. Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne, producent oferuje silnik CDTI Turbo diesel o mocy 130 KM 1.7l. Zarówno silnik 1.4 Turbo, jak i 1.7 CDTI mogą być połączone z sześciobiegową manualną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Wszystkie manualne skrzynie są wyposażone w system Start/Stop.
Auto ma sporą przestrzeń bagażową i mnóstwo schowków we wnętrzu. |
![]() |
fot. Opel |
Mokka zostanie wyposażona w system kamer przednich Opel Eye i jedną tylną kamerę, egonomiczne fotele, certyfikowane przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy „Aktion Gesunder Rücken e.V.” (świetne – próbowałyśmy!), a także wygodny, zintegrowany system do przewożenia rowerów FlexFix. Auto ma zwiększony prześwit pojazdu – nadwozie osadzono na aluminiowych felgach o średnicy 18 cali, które będą dostępne w wersji Enjoy i Cosmo.
Przestrzeń bagażowa ma mierzyć 1 372 litrów; we wnętrzu z kolei znajdziemy 19 schowków.
![]() |
fot. Opel
|
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: