
Nowy Mercedes Klasy C wyposażony jest w zawsze aktualną generację systemu MBUX
Asystent głosowy „Hej Mercedes” w nowej Klasie C staje się bardziej interaktywny i może „uczyć się” zachowań użytkownika, gdy ten aktywuje usługi online w aplikacji Mercedes me.
Informacje pojawiające się na wyświetlaczu kierowcy (panelu wskaźników) oraz na ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego prezentowane są w przejrzysty sposób, w nowej estetyce, znanej dotądz najnowszej Klasy S. Wygląd interfejsu można indywidualizować, wybierając jeden z trzech stylów wyświetlania (dyskretny, sportowy, klasyczny) oraz trzech trybów (nawigacja, systemy wspomagające, usługi).
{{ gallery(3247) }}
W klasycznym stylu kierowcę wita znajomy widok, z dwoma wskaźnikami i zmienną zawartością pomiędzy nimi. W stylu sportowym dominują centralnie umieszczony wyświetlacz i czerwona kolorystyka, a w stylu dyskretnym zawartość ekranu zostaje zredukowana do najbardziej istotnych parametrów. Dodatkowo oba wyświetlacze przejmują wybrany schemat kolorystyczny nastrojowego oświetlenia.
Nowością jest tryb systemów wspomagających, w którym wskaźniki prezentują sytuację na drodze w czasie rzeczywistym, uzupełniając widok o ważne informacje. Wprost z Klasy S pochodzi tryb pełnoekranowej nawigacji, dostarczający kierowcy najlepsze możliwe wskazówki podczas podróży.
Dzięki funkcji MBUX Smart Home nowa Klasa C staje się teraz mobilnym centrum sterowania inteligentnym domem. Pozwala np. sterować ustawieniami temperatury i oświetlenia, pozycją rolet czy urządzeniami elektrycznymi. Czujniki ruchu i styki okienne informują użytkownika o obecności proszonych lub nieproszonych gości.
– Hej Mercedes, czy ktoś jest teraz w moim domu?
– Sprawdzone. Ostatni wykryty ruch nastąpił w kuchni, godzinę temu.
Właśnie tak mogą przebiegać w przyszłości rozmowy pomiędzy kierowcą lub pasażerem a inteligentnym domem użytkownika za pomocą asystenta głosowego MBUX. W momencie debiutu funkcja MBUX Smart Home będzie obsługiwać wiele urządzeń oferowanych przez wiodących dostawców – odpowiednie umowy zawarto jużz Bosch Smart Home oraz Samsung SmartThings. Kolejni dostawcy dołączą do tego grona w późniejszym terminie.
Na życzenie dostępny jest także kolorowy wyświetlacz head-up. Kierowca widzi go jako wirtualny obrazo wymiarach 9 x 3 cale (ok. 23 x 8 cm), unoszący się ponad maską, w odległości około 4,5 m. W ergonomicznym miejscu pod centralnym wyświetlaczem znajduje się czytnik linii papilarnych, który pozwala użytkownikom szybko, wygodnie i bezpiecznie zalogować się do MBUX-a.
{{ gallery(3248) }}
Skaner wprowadzono z uwagi na ochronę osobistych ustawień i danych, takich jak ulubione, ostatnie miejsca docelowe, prognozy oparte na zachowaniu użytkownika, wpisy do kalendarza czy wiadomości e-mail. Również procesy płatności za pośrednictwem Mercedes me są zarezerwowane tylko dla użytkowników.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: