
Nissan dostarcza przyłbice ochronne dla pracowników opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii
Eksperci Nissana odpowiedzialni za łańcuch dostaw pomagają dostarczyć setki tysięcy przyłbic ochronnych pracownikom z pierwszej linii frontu walki z wirusem.
Zespół wolontariuszy zbudował linię kompletacji części w strefie montażu końcowego zakładów produkcyjnych Nissana w Sunderland, na której odbywa się sortowanie tysięcy elementów przyłbic pakowanych następnie w zestawy po 125 sztuk i wysyłanych bezpośrednio do National Health Service, czyli instytucji odpowiedzialnej za opiekę zdrowotną w Wielkiej Brytanii.
Czytaj także: Lotos wspiera medyków w walce z koronawirusem. Przekaże samochody
Do końca zeszłego tygodnia fabrykę opuściło ponad 77 000 przyłbic, a od tego tygodnia do odbiorców będzie trafiać nawet po 100 000 sztuk tygodniowo.
W pierwszej fazie projektu zespół odebrał setki kartonów z elementami przyłbic od ochotników z całego kraju, którzy produkują ten sprzęt ochrony indywidualnej na własnych drukarkach 3D.
Nissan przekazał środki na zakup wtryskarki, która pozwoli zwiększyć liczbę produkowanych części pozyskiwanych obecnie od firm z Lancashire, Coventry i Gateshead. Wtryskarka umożliwia szybsze wytwarzanie niezbędnych plastikowych elementów i zwiększa moce produkcyjne.
Zobacz: Koronawirus: Volkswagen angażuje się w pomoc
Przyłbica składa się z trzech części: elastycznej opaski na głowę, ramki i przezroczystej osłony na twarz. Części te są wysyłane do Nissana, który zajmuje się pakowaniem gotowych do montażu zestawów dostarczanych do centrum zaopatrzeniowego NHS. Przyłbice są wysyłane w tej formie na życzenie NHS, aby ograniczyć do minimum ryzyko uszkodzenia w transporcie oraz umożliwić dostarczanie jednorazowo jak największych partii.
Wszyscy czterej bracia Grilli nadal drukują przyłbice na drukarkach 3D w swoich domach i dostarczają je lokalnym ośrodkom opieki i hospicjom.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: