Najlepsi pogromcy terenów
Wiele kobiet uwielbia bezpieczne, duże auta i przyznaje, że lubi nimi zjeżdżać z utwardzonych dróg. Czym w tym roku warto tam jeździć? Podajemy wyniki rankingu 120 tysięcy respondentów, którzy wybierali najlepsze modele do jazdy w w terenie.
![]() |
fot. Renault
|
Niemiecka prasa zajmująca się tematyką samochodów z napędem 4×4 sprawdziła niedawno na próbie 120 tysięcy respondentów, jakie auta wg czytelników są najlepszymi modelami do jazdy w terenie.
Zwycięzcą w łącznej klasyfikacji aut 4×4 kosztujących do 25 000 euro został Volkswagen Caddy 4Motion, a w kategorii marek zagranicznych w tej samej cenie -Subaru Impreza.
W kategorii aut do 40 000 euro wygrało Audi A4 quattro oraz Skoda Superb (w kategorii marek zagranicznych), a w najdroższej klasie samochodów kosztujących swoich właścicieli powyżej 40 000 euro – Audi A8 quattro i Lexus LS AWD.
Najlepszym sportowym autem 4×4 zostało Porsche 911 Carrera 4/Turbo i japoński Nissan GT-R. Wśród vanów i pick-upów zwyciężyły Volkswageny: Multivan 4Motion oraz VW Amarok. Ich zagranicznymi konkurentami w finale były Toyota Hiace 4×4 i Mitsubishi L200.
Jakie SUV’y doceniają konsumenci? Wśród najtańszych wygrywa Skoda Yeti (niebawem na Motocainie jej test), wśród aut w przedziale cenowym 25 000 euro – 40 000 euro zwyciuężył VW Tiguan i przedstawiciel zagraniczny – Kia Sorento. W rankingu znalazło się też miejsce dla BMW X6 i Lexusa RX (auta w przedziale 40 000 – 60 000 euro), Mercedesa klasy G i Range Rovera (auta powyżej 60 000 euro).
Za innowacyjność nagrodzono auta hybrydowe: Porsche Cayenne Hybrid, prezentowane niedanow w Genewie i Volkswagena Touarega Hybrid.
Ciekawe czy my, Polacy, a szczególnie polskie kobiety, zgadzamy się z wyborami naszych zachodnich sąsiadów. Choć doceniamy niemiecką motoryzację, to jednak coraz częściej decydujemy się na samochody amerykańskie i koreańskie.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: