Na Walentynki polecamy wspólne podróżowanie!
Według badań przeprowadzonych przez U.S. Travel Association pary, które wspólnie podróżują tworzą szczęśliwsze związki.
Wspólne podróżowanie pomaga odciąć się i nabrać dystansu do codziennego życia, poprawia samopoczucie i postrzeganie, wzmacnia więzi, rozpala uczucia, dostarcza wspólnych wspomnień i radości.
Badanie przeprowadzone na 1100 osobach udowodniło, że pary, które wspólnie podróżują tworzą szczęśliwe związki, a także łatwiej odbudowują relacje zaburzone (potwierdziło 83% ankietowanych) i na nowo rozpalają życie seksualne (77% badanych). Nawet jednorazowy wyjazd w roku ma wpływ na poprawę relacji w związku, a prezent w postaci wyjazdu daje ankietowanym więcej radości, niż drogi upominek.
Dlaczego podróżowanie lepiej buduje związki, niż np. wspólne mieszkanie?
- Ciągłe przebywanie ze sobą, wspólne podejmowanie decyzji, stawianie czoła przeciwnościom – mocno cementuje związek. Podczas wspólnej podróży działa się drużynowo, partner jest naszym najlepszym przyjacielem.
- Podróżowanie pozwala na głębsze poznanie partnera i pełną szczerość. Pełen wachlarz sytuacji w jakich można się znaleźć w podróży, pozwala na poznanie reakcji partnera, jego wytrzymałości, pewności siebie, elastyczności. Gdy znamy wzajemnie słabe i mocne strony – to skuteczniej możemy się uzupełniać i wspierać.
- Przebywanie ze sobą poprawia komunikację, pozwala dostrzec więcej sygnałów niewerbalnych nadawanych przez partnera, zrozumieć jego punkt widzenia, a kompromisy osiągać do skutku.
- Koniec z rutyną, i „strefą komfortu” bo każdy dzień w podróży może przynieść nieoczekiwane zwroty akcji. Taka sytuacja pozwala na docenienie teraźniejszości, bez zamartwiania się o przyszłość i otwartość na nowe wyzwania.
- Wspólne podróże pozwalają na budowanie wspólnych wspomnień. Po powrocie do codzienności, wszystkie zdobyte w podróży informacje, emocje, wrażenia – poprawiają na długo partnerski relacje.
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: